Лотерейний оператор М.С.Л. обурений потраплянням до українського санкційного списку
М.С.Л. стверджує, що серед їхніх акціонерів немає російського капіталу
До теми
Оператор державних лотерей ТОВ «М.С.Л.» вважає необґрунтованим включення компанії до переліку юридичних осіб, затверджений указом президента України Петра Порошенка про санкції, який він підписав у середу, 16 вересня, повідомив генеральний директор компанії Андрій Урядов.
«Ми вкрай здивовані рішенням РНБО про включення компанії в список юридичних осіб, до яких застосовані санкції. Вкотре заявляємо про відсутність серед наших ключових акціонерів російського капіталу. Впевнені, що йдеться про помилку. Зараз ми звернулися до президента України з проханням виправити неточність і ініціювати перевірку реального складу акціонерів», – сказав він агентству «Інтерфакс-Україна» в четвер, 17 вересня.
При цьому Урядов наголосив, що компанія раніше поінформувала державні органи про склад своїх акціонерів і звернулася до СБУ з проханням провести з цього приводу об'єктивну перевірку.
Він також зазначив, що ринок лотерей останні два роки намагаються системно розчистити в інтересах однієї з фінансових груп, але назву такої групи агентство не уточнює.
Двох із трьох операторів лотерейного ринку України, зареєстрованих у Києві, – ТОВ «М.С.Л.» та ПрАТ «Патріот» торкнуться персональні економічні санкції за анексію Криму і агресію на Донбасі: компанії включені в перелік юридичних осіб, який своїм указом затвердив президент України Петро Порошенко. Згідно з ним, до них застосовується п'ять видів санкцій, зокрема, запобігання виведення капіталів за межі України і блокування активів – тимчасове обмеження права користуватися і розпоряджатися належним майном.
Іншими обмежувальними заходами є зупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань; припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з іноземної держави або вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами іноземної держави; а також заборона здійснення Нацбанком України реєстрації учасника міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент іноземної держави.
Згідно з даними держреєстру, основним власником ТОВ «М.С.Л.»є Evolot Limited (Кіпр), а кінцевим бенефіціаром вказано кіпріота Маркоса Шіапаніса. Акціонером ПрАТ «Патріот» є кіпрська Cehriba Investments Limited, а бенефіціаром в держреєстрі числиться громадянка Греції Еллада Позіду, яка проживає на Кіпрі.
У той же час в Серпні 2014 року колишній міністр фінансів Олександр Шлапак повідомив, що закон «Про державні лотереї в Україні», який набув чинності у жовтні 2012 року, фактично встановив на цьому ринку монополію для трьох приватних операторів: ТОВ «М.С. Л.», власником якого за допомогою Evolot Limited (Кіпр) є міноритарні акціонери російської «Альфа-Груп»; ПрАТ «Патріот», власником якого через офшор Cexriba Investments Limited (Кіпр) є громадянин Росії; ПП «Українська національна лотерея», що перебуває у власності компанії «Олімпік Голд Холдінгз Лімітед» (Британські Віргінські о-ви).
Однак «Українська національна лотерея» на початку вересня цього року повідомила, що її новим власником підприємства з 100% іноземним капіталом стала угорська компанія UNL Holding LLC (Будапешт). А її бенефіціаром, згідно з держреєстром, виступає українець Сергій Піндич.
Крім того, в кінці вересня 2014 УНЛ, щоб спростувати чутки в ЗМІ про нібито її приналежність до російського бізнесу, розкрила на прес-конференції своїх колишніх бенефіціарів: Пітера Шетті (Швейцарія), Франца Ренгхофера і Вулфа Кламмерта (обидва – Австрія ). Вони підписали лист до президента України Петра Порошенка з проханням розібратися в проблемі і захистити права європейських інвесторів.