Львівська ОДА судитиметься з власниками занедбаних бомбосховищ
До кінця лютого на Львівщині мають завершити перевірку бомбосховищ. Однак уже зараз в облдержадміністрації зазначають, що значна частина захисних споруд не придатна для використання, а про придатні львів'яни не знають.
Як розповів ZAXID.NET в.о. директора департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Андрій Умрихін, у грудні 2015 року була створена комісія, яка займається інвентаризацією захисних споруд у Львові та області. До кінця лютого комісія має завершити перевірку.
«Я особисто проїхав більше половини бомбосховищ. Враження дуже негативні. Бомбосховища, які перебувають на балансі приватних підприємств, часто використовуються під склади, магазини. Вони захаращені. Є закриті захисні споруди і потрапити до них не вдасться», – зазначив Умрихін.
За його словами, 130 бомбосховищ на Львівщині перебувають у дуже поганому стані і використовувати їх не можна.
Натомість понад 490 бомбосховищ придатні для використання. «Серед них є споруди для радіоактивного схову, де стоять спеціалізовані витяжки з хімічними реактивами. Але більшість можуть захистити лише від ударної хвилі. Це переважно сховища в підвалах багатоповерхових будинків», – пояснив очільник департаменту з питань цивільного захисту.
У Львові ж усього 173 захисні споруди, з яких можна використовувати для порятунку мешканців близько 110.
Наразі ЛОДА формує список захисних споруд, до яких є зауваження і дає вказівки, щоб власники ці зауваження усунули. «Якщо керівники підприємств, на балансі яких перебувають приміщення, не виконають вказівки, будемо звертатися до суду», – наголосив Умрихін.
Разом з тим, Умрихін зазначив, що навіть про придатні для переховування споруди львів’яни не знають. Зараз у ЛОДА думають над тим, як сповіщати мешканців про місця, у яких треба ховатися в разі небезпеки. За словами Умрихіна, імовірно доведеться повернутися до поширеної ще за радянських часів практики, коли вхід до бомбосховищ підписували та позначали стрілками.