Львівська залізниця хоче на 75% збільшити вартість за користування вагонами
Протягом травня-червня цього року Львівська залізниця, яка обслуговує ВАТ "Західенерго "Бурштинська ТЕС", зазнала невиправданих експлуатаційних витрат, пов’язаних із незадовільним вивантаженням енергетичного вугілля вантажоодержувачем. Причина - низька якість вугілля.
Як повідомив ZAXID.NET прес-центр Державного територіально-галузевого об’єднання "Львівська залізниця", із 01.05.2007 до 14.06.2007 в очікуванні експертизи (понад 20 годин) 706 вагонів простояли 32 667 вагоно-годин, середній простій одного вагона становив 46,3 години. При цьому після експертизи переадресовано і повернено вантажовідправникам 279 вагонів, у тому числі на станцію Збірна Донецької залізниці (шахта "Білоріченська") 111 вагонів, на станцію Іваничі Львівської залізниці (ВП "Волиньвуглезбутпостач") 77 вагонів, на станцію Родинська Донецької залізниці (шахта "Жовтнева") 36 вагонів, на станцію Слав’яносербськ Донецької залізниці (ДП "Луганськвугілля") 28 вагонів. Це ще не всі приклади переадресації і повернення вантажів.
Основна проблема полягає у тому, що довготривале перебування під вивантаженням призводять до неефективного використання гостродефіцитного рухомого складу – піввагонів. Коли ці вагони стоять в очікуванні експертизи, а згодом повертаються до відправника, Львівська залізниця, зазнає величезних збитків. Адже у цей час вони могли б вже перевозити вантаж інших замовників, а залізниця мала б більше клієнтів.
Основною причиною ситуації з неефективним використанням піввагонів залізниця вважає невиправдано низькі тарифи на перевезення, зокрема енергетичного вугілля, та низька плата за користування вагонами. У зв’язку з цим, керівництво залізниці ініціюватиме підняти питання про збільшення тарифів на такі перевезення не менше, ніж на 25%, а плату за користування вагонами на 75%. Львівська залізниця сподівається, що у разі підняття ціни користування піввагонами, вантажовідправники ставитимуться відповідальніше і до ефективної експлуатації рухомого складу, і до якості вантажу, який вони відправляють.