Львівські рятувальники вчилися ліквідовувати наслідки техногенних аварій
29 вересня у Львові відбулися показові тренування рятувальників з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру. Роботу львівських рятувальників оцінювали польські колеги, які подарували українській стороні мобільний пункт для проведення масової деконтомінації. Навчання проходило в рамках програми «Польська допомога 2016».
Як розповіли у прес-службі ДСНС у Львівській області, навчання проводили на території заводу ПАТ «Хімсiльмаш». До участі також залучили фахівців Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. За легендою, в будівлі на території дослідного інституту фармацевтичної промисловості відбувся вибух. Внаслідок цього виникла пожежа у адміністративній будівлі та на даху їдальні. У лабораторії, ймовірно, були пошкоджені ємності із небезпечними біологічними речовинами. Персонал не міг самостійно евакуюватися. На місце події негайно скерували екстрені служби.
Потерпілим надавали медичну допомогу відділення медицини катастроф. На місці працювали психологи ДСНС, які спілкувалися із потерпілими та надавали їм необхідну психологічну підтримку.
Працювало і відділення радіаційно-хімічного та біологічного захисту. Фахівці ДСНС встановили межі забрудненої зони та розгорнули мобільний пункт для спеціальної обробки рятувальників і для проведення масової деконтомінації. Саме такий мобільний пункт львівські рятувальники отримали як гуманітарну допомогу від польської сторони.
Нагадаємо, що навчання відбуваються в рамках реалізації проекту «CBRN – хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози – транскордонна безпека і співпраця. Частина ІІ. Масова деконтомінація» відповідно до програми «Польська допомога 2016».