Мешканці Закарпаття відмовляються від компенсації збитків, завданих стихією
За пропозицією губернатора Закарпаття Олега Гаваші 30 липня депутати обласної ради вирішили допрацювати текст звернення до Кабміну. Під час засідання позачергової сесії облради він попросив депутатів ще не звертатись до уряду, а допрацювати текст, змістивши в ньому акценти. "Ми не повинні гроші просити на ліквідацію наслідків, вони і так будуть надходити, ми повинні сьогодні вимагати, щоб нам виділили кошти на виконання протипаводкової програми "Тиса". Причому, аби на цей рік, і наступний ми отримали заплановані кошти в повному обсязі", - сказав голова області. Про це повідомляє кореспондент ZAXID.NET.
"Я подивився проект-звернення, який написано до Кабінету Міністрів, я вас прошу це звернення зняти. Вірте мені, що сьогодні нам знову треба говорити не про виділення цієї суми, яка буде виділено згідно з актами. Нам треба говорити про те, про що говорили вчора цілий день люди на зустрічах. Я об’їхав дуже багато населених пунктів у Хустському, Тячівському і Рахівському районах. Люди, стоячи у себе в хаті по коліна у мулі і очищаючи свої хати від цього, говорили про одне: "Навіщо нам оця компенсація, і навіщо нам сьогодні гроші, коли ми на них, можливо, нові меблі купимо, зробимо ремонт, а що буде через місяць, через два? Робіть дамби, дамби і дамби, захищайте нас".
Зі слів губернатора, якби 170 млн грн, які сьогодні потрібні для ліквідації наслідків стихії в області , були вчасно виділені відповідно до програми протипаводкового захисту "Тиса", і вкладені у будівництво протипаводкових споруд, то, можливо, нинішні збитки були б у десять-двадцять разів менші..
За словами голови облдержадміністрації, за період з початку реалізації програми її було профінансовано лише на 60%. Найменше цьогоріч: програма профінансована лише на 40% - із 204,3 мільйона заплановано лише 80,9 млн, з яких на сьогодні надійшло лише 39 мільйонів. Повною мірою на будівництво протипаводкових споруд Закарпаття отримало кошти лише у 2006 році.
Програма "Тиса", розрахована на період 2006-2015 рр. , передбачала фінансування на загальну суму 2 млрд. 149 млн. грн. Із цих коштів Закарпаття на сьогодні отримало 175 млн.