Міноборони надало візуальні докази обстрілу українського судна з бурових платформ РФ
Водолазне судно українських військових «Почаїв» обстріляли снайпери з бурової платформи «Чорноморнафтогазу», яка тепер підконтрольна російській стороні. Про це повідомила прес-служба ВМС ЗСУ і надала фотографії судна зі слідами обстрілу.
Як зазначається, таку відповідь українські військові дали на звинувачення керівництва силових структур Росії, які звинуватили Україну в обстрілі свого ж корабля.
«На відміну від голослівних заяв російських чиновників, як правило, без доказів та обґрунтувань, у нас є, що показати читачам - сліди від снайперських куль на рубці водолазного судна Почаїв», - сказано в повідомленні.
У повідомленні вказано, що раніше один із керівників силових структур Росії заявляв про те, що водолазне судно ВМС України «Почаїв» нібито проводило обстріл бурових платформ «Чорноморнафтогазу». Командування ВМС ЗСУ стверджує, що все було «з точністю до навпаки».
«Версію “сусіда” ми вже почули, тепер хотілося б почути правду. А правда полягає в тому, що все було з точністю до навпаки. На відміну від голослівних заяв російських чиновників, як правило, без доказів і обґрунтувань, у нас є що показати читачам – сліди від снайперських куль на рубці водолазного судна “Почаїв”. На наведених фото можна в цьому переконатися», – йдеться у коментарі командування ВМС на офіційній сторінці у Facebook.
Нагадаємо, російська компанія «Державне унітарне підприємство «Чорноморнафтогаз», яка незаконно привласнила українські активи після анексії Криму, щорічно видобуває на шельфі Чорного моря 2 млрд кубометрів газу.
У вересні минулого року президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ ініціювати спір про порушення Росією Конвенції ООН з морського права. 22 грудня було сформовано спеціальний трибунал, який на початку 2017 року почне розгляд позову України до РФ.
У своєму позові Україна вимагає від Росії припинити порушувати її права, включаючи право на природні ресурси континентального шельфу, в тому числі на шельфі, що прилягає до анексованого Криму, а також компенсувати завдані збитки.
Слід зазначити, що після анексії Криму російські силові підрозділи неодноразово здійснювали провокативні обстріли українців у Чорному морі. 7 вересня 2016 року прикордонники повідомили про провокації з боку російських окупантів під час виконання завдань у територіальних водах України. Раніше, 2 вересня, у Каркінітській затоці Чорного моря українські прикордонники виявили сторожовий корабель берегової охорони РФ «Смарагд».
Пізніше прикордонники показали відео незаконної діяльності російських оккупантів у виключній (морській) економічній зоні України в районі Голіцинського та Одеського газових родовищ.