Мінвуглепром шукає кошти на підтоплені шахти в Україні
«Щоб регіон врятувати від підтоплення шахт, – на це треба великі кошти закласти в бюджет. Це ми і намагаємось робити на наступний рік», – повідомив 10 червня начальник відділу галузевої науки Міністерства вугільної промисловості України В’ячеслав Краснік.
«Фінансування – найскладніше питання. Підприємства, які можуть такі заходи реалізувати, якось це вирішують. Але, щоб регіон врятувати від підтоплення шахт, – на це треба великі кошти закласти в бюджет», – наголосив він у коментарі ZAXID.NET .
Водночас, він повідомив, що проект «Програма підтримки вугільного сектору», який реалізується в Україні міжнародними експертами на основі фінансування ЄС, – це відпрацювання стратегії подолання екологічних проблем, пов’язаних з видобуванням вугілля.
«У нас є якась програма, але її треба узгоджувати з Європейським Союзом і нашими колегами. Координація дій дозволить нам вирішити не тільки проблеми Львівської бал стій, але й Волинської та інших областей», – сказав він.
Окрім того, під час засідання сьогодні у Львові круглого столу «Механізми вирішення екологічних проблем вугільної промисловості та управління транскордонним забрудненням» у межах проекту «Програма підтримки вугільного сектору», В’ячеслав Краснік зауважив, що існує багато проблем на українських шахтах, які пов’язані із затопленням шахт, відновленням водних горизонтів, підйомом рівня підземних вод.
«Ліквідація наслідків цих ситуацій потребує багато коштів. Досі на такі потреби була змога використовувати кошти, які виділялись на закриття шахт. Сьогодні це заборонено. Вчора ми слухали цікаву доповідь наших колег з Польщі. У них були схожі проблеми, та якщо є бажання, усе можна зробити. Тому основне для нас – визначити джерела фінансування», – наголосив В’ячеслав Краснік.
Нагадаємо, 10 травня у Львові пройшов круглий стіл «Механізми вирішення екологічних проблем вугільної промисловості та управління транскордонним забрудненням».
Участь у круглому столі взяли міжнародні експерти, представники місцевої влади, вугільних галузей України і Польщі, а також Міністерства вугільної промисловості України.
Керівник проекту «Програма підтримки вугільного сектору України» Войтек Млоджиєвський наголосив: «Проект працює понад 20 місяців. Зараз він на важливій стадії. Ми зібрали інформацію з шахт. Є не лише екологічні проблеми, але й проблеми соціального плану».
Як зауважив експерт з охорони навколишнього середовища Пурі Шамайндер, за ці 20 місяців роботи, міжнародні експерти відвідали близько 100 шахт на Донбасі, Волині, у Львівській області.
Проект «Програма підтримки вугільного сектору», який фінансується ЄС з бюджетом 8,9 млн євро, розпочався 2008 року. Тривалість проекту – 28 місяців, він завершується в грудні 2010 року.
Проект виконується консорціумом під керівництвом Hulla and Co. Human Dynamics KG, який знаходиться в Австрії. До складу консорціуму входять такі компанії, як Royal Haskoning (Нідерлданди), GARR (Польща), MWH (Бельгія/Великобританія), KOPEX (Польща).
Мета проекту складається з двох частин: підтримка зацікавлених сторін в Україні у значному покращенні розвитку та реструктуризації вуглевидобувної та економічної ефективності, підтримка Міністерства вугільної промисловості України та інших зацікавлених відомств у покращенні стандартів безпеки шляхом розробки пілотної схеми, яка слугувала б моделлю для подальшого розвитку стандартів безпеки праці, створення грантової схеми фінансування інноваційних пропозицій в сфері безпеки праці.
У межах проекту залучено понад 80 міжнародних та українських експертів, які мають професійні знання в різних галузях. Відкрито три офіси проекту у Львові, Донецьку, Луганську.