На будівництво нового терміналу Львівського аеропорту немає ні коштів, ні інвесторів
На засіданні оргкомітету з підготовки та проведення фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 року з футболу у Львівській області, яке відбулося 12 грудня, йшлося, зокрема, про аеропорт, стадіон, дороги та готелі.
Як зазначив комерційний директор ДП "Міжнародний аеропорт Львів" Руслан Баран, 17 грудня цього року мають завершити експертизу проекту реконструкції аеропорту та злітно-посадкової смуги. Він також зазначив, що у питанні продовження смуги є певні ускладнення із передачею земель Міністерства оборони на баланс Міністерства транспорту, зараз військові не дозволяють на цій території проводити жодні підготовчі роботи. На цих землях заплановано розміщення стоянок для 156 літаків. Для вирішення цього питання оргкомітет має намір звернутися до Міністерства оборони.
Проект нового терміналу аеропорту - "Тебодін-Україна" має бути готовий за два з половиною місяці. "Ескіз буде готовий в лютому", - запевнив представник проектанта Олександр Нікітін. Технічні умови, необхідні для оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво нового терміналу, проектант пообіцяв надати на початок травня.
Члени оргкомітету вимагають, аби технічні умови було розроблено протягом двох місяців для того, аби конкурс можна було оголосити в квітні. Водночас, голова Львівської ОДА Микола Кміть під час засідання зазначив, що немає інвестора для будівництва терміналу: "До кризи до нас зверталося більше п’яти компаній, зараз немає нікого". Державні кошти у сумі близько 350 млн грн, які раніше було передбачено на будівництво терміналу, переведено у резерв. Голова ЛОДА зазначив, що необхідно знайти шляхи залучення цих коштів на будівництво термінальної частини. Водночас, мер Львова Андрій Садовий, звертаючись до проектантів, наголосив, що сума, яка є реальною для будівництва такого терміналу, дорівнює 60-70 млн євро.
Заступник начальника головного управління земельних ресурсів у Львівській області Ігор Падляк, обговорюючи питання продовження злітної смуги, зазначив, що держава має виділити 34 млн грн на компенсацію за землі, необхідні для продовження злітної смуги. Вартість одного квадратного метра цих земель, за словами І.Падляка, становить 29 грн, або 2 900 грн за сотку і не дорожче, оскільки вони непридатні для будівництва, а якщо купляти їх як землі сільгосппризначення, то вони коштують 2 грн за метр квадратний. Натомість власники цих земель мешканці с. Сокільники раніше заявляли, що хочуть за них ледь не по 3 тис. доларів США за сотку.
Ще одним проблемним питання по Львівському аеропорту є те, хто буде підрядником з реконструкції смуги. "На вчорашній нараді з віце-прем’єр-міністром України Іваном Васюником було зазначено, що має бути тендер з визначення підрядника. Представники аеропорту кажуть, що майже є угода з єдиним виконавцем, це компанія, яка виконує роботи для Бориспільського аеропорту", - зазначив під час наради голова Львівської ОДА Микола Кміть.
Також під час засідання було представлено проект детального планування припортової території з розміщенням необхідної припортової інфраструктури, розроблений інститутом "Містопроект". Ним передбачено будівництво автомобільної стоянки над існуючими там гаражами, готелю, тимчасового терміналу, торгового комплексу.