На Львівщині побільшало охочих отримати біометричний закордонний паспорт
Можливість запровадження безвізового режиму вже цього літа спонукає дедалі більшу кількість львів’ян звертатися за біометричними паспортами.
Якщо звичайних закордонних паспортів за минулий місяць на Львівщині видали 12 тисяч, то біометричних ― майже дев’ять тисяч. І щодня заяв на виготовлення документів нового зразка не меншає, запевняють в обласному управлінні Державної міграційної служби Львівщини.
Львів’янка Ганна Корба до подорожей без візи вирішила підготуватись завчасно, бо має родину у Польщі. А поїхати до них без візи можна буде тільки з біометричним документом. Про те, що доведеться здавати відбитки пальців, жінка знала, але застережень не мала жодних.
«А чого боятися? Якщо йдемо до Європи – то треба знімати відбитки», ― погоджується пані Ганна.
Саме відбиток пальця, а також оцифровані фото та підпис і відрізняють біометричний паспорт від звичайного. Замовити його можна і дитині, але до 12 років відбитки пальців не обов’язкові.
«Для дорослого потрібно написати заяву і копії паспорта ― першої, другої і одинадцятої сторінки. І також треба мати всі квитанції про оплату послуг, які надали в ДМС. Оплачувати просто в нас в управлінні, на третьому поверсі в нас є термінал», ― пояснила речник Львівського обласного управління міграційної служби Марта Комарницька.
Виготовляють біометричний паспорт сім або двадцять днів. Відповідна і ціна ― 561,47 грн або 818,62 грн. Це лише на 64 гривні дорожче за звичайний закордонний паспорт. Але документ з електронним чіпом убезпечений від підробок. А ті, хто вже ним користуються, кажуть, що клопотів на кордоні він не додає, швидше навпаки.
«Даєш паспорт і в кожного окремо перевіряють пальці. Біля віконечка стоїть зчитувач, проводиш паспорт свій, кажуть ставити руку, чотири пальці, і прилад зчитує. Це займає 5-7 секунд», ― розповів львів’янин Всеволод Князь, який уже перетинав кордон із біометричним паспортом.
Проте навіть з біометричним паспортом безвізовий режим дозволятиме лише 90 днів перебувати за кордоном упродовж півроку. І йдеться тільки про подорожі чи гостювання. Для роботи або навчання потрібна буде віза. В’їжджати зможемо до усіх держав Євросоюзу за винятком Великобританії та Ірландії. Водночас чинними залишатимуться і паспорти старого зразка.