На Львівщині попереджають про можливу повінь
19 вересня місцями сильний дощ, вдень пориви північного вітру 15-20 м/с. 19-21 вересня на ріках басейнів Сяну, Дністра очікується підвищення рівнів води на 0,5 - 1,5 м над рівнями 18 вересня на 08.00 год. Місцями можливий вихід води на заплаву, - повідомили ZAXID.NET в прес-центрі МНС України з посиланням на Львівський обласний центр з гідрометеорології.
З метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та своєчасної ліквідації їх можливих наслідків Головне управління МНС України в Львівській області та його структурні підрозділи інформацію про погодні умови доведено до начальників Цивільного захисту - голів райдержадміністрацій та міст обласного значення, керівників районних відділів внутрішніх справ та служб дорожнього господарства, енергопостачання, зв’язку, лісового господарства та управлінь (дільниць) водного господарства, військових частин.
У зв’язку із ускладненням погодних умов Головне управління МНС України в Львівській області звертається до громадян із закликом утриматися від походів у гірській місцевості, особливо це стосується туристичних груп, до складу яких входять діти. При виникненні загрози життю та здоров’ю, відсутності або ускладненні проїзду до населених пунктів ГУ МНС просить негайно інформувати чергові підрозділи МНС за телефоном "01". При цьому необхідно вказати свої прізвище та ім’я, номер контактного телефону та пояснити ситуацію.
В обласному управлінні МНС України нагадують, як слід поводитися людям, що опинилися у зоні раптового затоплення: необхідно усвідомити, що тільки у випадках прориву гребель і ґрунтових перемичок у верхів'ях рік повінь може відбутися миттєво. В інших випадках існує більший або менший резерв часу, що дозволяє вчасно зреагувати на погрозу затоплення. Однак у всіх випадках під час затяжної непогоди на низьких річкових берегах краще не зупинятися. Особливо небезпечно під час затяжної непогоди переправлятися через великі болота. Додаткові обсяги води можуть значно зменшувати прохідність боліт, і тому навіть перевірена ділянка шляху швидко може стати непрохідною і вкрай небезпечною. Люди, що проживають у небезпечних зонах поблизу водойм, у низинах і місцях у зонах можливого затоплення повинні бути особливо уважними. Їм необхідно стежити за прогнозами синоптиків і повідомленнями рятувальних служб.
При загрозі виникнення повені необхідно: забрати з місць, які наповнюються водою (наприклад, підвали й льохи) речі й продукти. Їх краще тримати в сухих місцях, куди воді важко проникнути, тому що навіть у випадку невеликих опадів вони можуть бути зіпсовані. Необхідно заздалегідь подбати про свійських тварин. У випадку повені тварини, що опиняються в обмеженому просторі або на прив'язі, гинуть навіть незважаючи на те, що більшість із них природжені плавці! У результаті господарі не тільки гублять домашнього годувальника або улюбленця. Їхній будинок або ділянка можуть бути заражені! При евакуації необхідно виконати наступні дії: відключити електропостачання й виключити газ; закрити всі двері й вікна та, взявши необхідні речі, слідувати в безпечні місця. За необхідності - скористатися допомогою рятувальних служб.
При раптовій повені треба, прихопивши із собою теплий й бажано водонепроникний одяг, ковдри, їжу, документи здійнятися на самі піднесені місця рельєфу, про які відомо, що вони ніколи не затоплювалися; Якщо це неможливо, варто здійнятися на верхні поверхи й горища будинків. Причому вибирати тільки капітальні й найбільш міцні, здатні довше протистояти стихії. При збільшенні рівня води варто вибратися на дахи. При подальшому прибуванні води - на верхівки дахів.