На Львівщині "відмили" понад 1 млрд грн
За даними Держфінмоніторингу, у Львівській області сума фінансових операцій, проведення яких підозрювалось у здійсненні відмиання "брудних грошей", становить понад 1 млрд 560 млн грн. Про це ZAXID.NET повідомили у регіональному відділі Держфінмоніторингу у Львівській області.
На сьогодні за результатами проведеного аналізу цих фінансових операцій, що стали об’єктом фінансового моніторингу, Державний комітет фінансового моніторингу України до правоохоронних органів Львівської області скерував для перевірки 42 узагальнених та 41 додаткових до них матеріалів, які можуть бути пов'язані з легалізацією (відмиванням) доходів або фінансуванням тероризму.
Узагальнені матеріали - основний аналітичний продукт фінансової розвідки, у якому міститься інформація про фінансові операції, щодо яких є мотивовані підстави вважати, що вони пов’язані з легалізацією "брудних грошей". Ці матеріали передаються у правоохоронні органи за підслідністю для подальшого розслідування.
Львівська область займає шосту позицію з-поміж інших за кількістю узагальнених матеріалів (після Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської областей).
За даними правоохоронних органів, 14 узагальнених матеріалів використовуються у ході розслідування кримінальних справ (33% від загальної кількості, що знаходяться на вирішенні в області) і слугують механізмом доведення кримінально караних злочинних діянь у фінансово-господарській сфері. З них дві кримінальні справи порушено правоохоронними органами за результатами безпосередньої перевірки інформації, яка містилась у двох узагальнених матеріалах.
Дві кримінальні справи, у яких досліджувались три узагальнені матеріали, скеровані у судові інстанції для розгляду по суті. За решта матеріалами здійснюється перевірка.
Важливим кроком у межах співпраці Держфінмоніторингу та правоохоронних органів Львівської області, що стосується, перевірки узагальнених матеріалів, є напрацьована позитивна судова практика Держфінмоніторингу з розкриття банками інформації, яка містить банківську таємницю щодо юридичних осіб, що, сприяє зібранню повної і всебічної інформації.
За сприяння Державного комітету фінансового моніторингу України органам СБУ, ДПА та прокуратури Львівської області протягом 2006-2007 років забезпечено заявлення та у подальшому представництво у судах інтересів держави у 12 справах на предмет розкриття інформації, що містить банківську таємницю (щодо руху коштів по рахунках із зазначенням контрагентів з кодами ЄДРПОУ, ДРФО, банківськими реквізитами та призначення платежу).
Окрім того, у грудні 2006-січні 2007 років Держфінмоніторингом забезпечено захист та відстоювання інтересів держави та вжито вичерпних заходів щодо представництва Державного комітету фінансового моніторингу України у суді апеляційної інстанції з оскарження 4 рішень місцевого суду з подальшим проголошенням рішень на користь держави.