На місці спаленого понад століття тому монастиря студитів у Скнилові освятили пам'ятний знак
Монастир у с. Скнилів побудував митрополит Андрей Шептицький
До теми
Поблизу Львова, у селі Скнилів, у неділю, 17 грудня, освятили пам’ятний знак на місці давнього монастиря монахів студитів УГКЦ. На місці, де була лавра, встановили хрест.
Як зазначено на інформаційному порталі УГКЦ, святковий день розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії в парафіяльному храмі Преображення Господнього в с. Скнилів. Після Літургії відбувся процесійний хід до місця встановлення пам’ятного знаку, де відбулося його освячення.
У 1918 році лавра була цілком спалена польськими солдатами
«Історія Скнилівської лаври – це початок історії студитів. У центральній частині пам’ятного знаку, який встановлено на місці лаври, студитський хрест, який є символом Студійського монашества, котре завдяки Божій волі зародилося і всупереч складним історичним подіям і несприятливим умовам розвивалося», – наголосив ініціатор встановлення пам’ятного знаку ієромонах Юстин Бойко.
У радянський час історію цього монастиря забули і заборонили про неї згадувати. Це була лавра Антонія Печерського, заснована митрополитом Андреєм Шептицьким. Він на початку ХХ ст. придбав землю під лавру.
До 1918 року у Скнилівській лаврі проживали близько півсотні монахів. Монастир був частково зруйнований у 1914 році, а студитів тоді мобілізували до війська. У роки українсько-польської війни у 1918 році лавра була цілком спалена польськими солдатами. Ті з монахів, які не загинули у цій трагедії, спершу жили у Львові на Вулецьких горбах, де їм митрополит Андрей Шептицький придбав дім і землі. А у 1919 році вони стали монахами Унівської лаври, яку відновив Андрей Шептицький і яка діє донині.