На оплату діяльності терористів на Донбасі щодня витрачають $3 млн

ЕкономікаІрина Данилів, 6 червня 201424123

За підрахунками «Forbes-Україна», утримання найманців-терористів, які воюють на Донбасі щодня обходиться їхнім фінансистам у $3 млн, а загалом сума витрат на терористів уже сягнула $250 млн. Ця сума виведена на основі тверджень експертів про те, що на Донбасі сьогодні воює близько 15 тис. найманців, а їх середня  денна зарплата становить $200. З початку квітня їм було виплачено мінімум $45 млн.

Станіслав Речинський, радника міністра внутрішніх справ в коментарі виданню припустив, що сепаратистам платять близько $300 на день. Однак оплата «праці» кадирівця та місцевого гопника-ополченця істотно відрізняється, як і ставки рядових бійців та їхніх керівників. Екс-голова служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж вважає, що Ігор Гіркін (позивний − «Стрілок») отримує від декількох десятків тисяч доларів на місяць.

За даними групи «Інформаційне опір», завдяки перекриттю низки каналів у травні обсяги фінансування з Росії серйозно зменшилися. Проте значні «інвестиції» продовжують надходити і з території України. Частину коштів вдається перехопити. Так, за офіційними повідомленнями протягом квітня-червня було перехоплено понад 10 млн грн, яків призначались на «для підготовки масових заворушень і терористичних актів».

Експерти вважають, що перехоплені силовиками суми − лише незначна частина реального фінансування бойовиків. За оцінкою Forbes-Україна, тільки два місяці підтримки військового конфлікту на Донбасі коштували понад $248 млн. У розрахунок було включено мінімальні суми за основними статтями витрат: оплата «праці» бойовиків, участі в акціях місцевих «протестувальників», забезпечення зброєю, утримання баз підготовки диверсантів.

Окрема стаття витрат − оплата так званих мітингувальників. На думку координатора групи «Інформаційний опір» Дмитра Тимчука, деякі місцеві жителі, які залишилися без роботи, не гребують цим способом заробітку. Розцінки різні: від 400 гривень за блокування військ до 1 000 гривень за участь у «живому щиті». За дуже приблизними оцінками, за час конфлікту на Сході було залучено не менше 10 000 осіб. Безкоштовно − за ідею − виходили на мітинги максимум 20% із них. Якщо взяти до уваги мінімально пропоновані суми − «праця» мітингувальників коштувала близько $300 000.

Щодо зброї, то за приблизними оцінками Георгія Учайкіна, голови Української асоціації власників зброї зараз у 15-20 тисяч бойовиків, які перебувають у зоні конфлікту, є в розпорядженні мінімум 200 тисяч одиниць легкої стрілецької зброї. За середніми цінами чорного ринку, це $400 млн. Учайкін переконаний, що надалі кількість зброї буде тільки збільшуватися.

Ще одна стаття витрат – утримання баз підготовки диверсантів, яке може обходитись до $40 тис. на день. Отже, лише за останні два місяці на підготовку бойовиків пішло близько $2,4 млн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Stanislav Selivan 6 червня 2014, 14:05

  Якщо відомо, що сім'я Януковича через коррахунки вивела взимку 30 мільярдів доларів, то хіба великі гроші для Януковича витратити 5-10 мільярдів на свою армію. Якщо 3 мільйони в день, то війна може продовжуватись 3333 дні, або 9 років і 2 місяці. Але може і скоротити термін війни викупивши у країн -посередників літаки 4-го покоління та ракети точного наведення на Київ із кордонів біля Чернігова. Україна в небезпеці її розвалу , треба перемовини , аби не допустити загибелі держави

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Sery Leshy 6 червня 2014, 13:51

  Ох же эти СМИ, где то я уже читал подобное, только дата публикации намного ранее "http://izvestia.ru/news/571615"

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Evgeniy Tishenko 6 червня 2014, 13:50

  Неужели не понятно, что финансирование войны против Украині проводиться за деньги украденніе Януковичем. Путин не станет тратить на это деньги. А поэтому вывод напрашивается сам собой: нужно выкрасть Януковича и его сынков из россии, привезти в Украину и выбить из них все деньги. И войне наступит конец и бюджет пополним.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук