Наглядова рада Суспільного оприлюднила протокол засідання, на якому звільнили Аласанію

Протокол опублікували за тиждень після ухвалення рішення про усунення медійника з посади

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії опублікувала протокол засідання, на якому звільнила Зураба Аласанію з посади голови правління.

Згідно з опублікованим протоколом, питання про звільнення Аласанії порушив член Наглядової ради В’ячеслав Козак. «В’ячеслав Козак зауважив, що у кожного члена Наглядової ради є своя оцінка діяльності керівництва Суспільного. Оцінка самого В. Козака – досить негативна», - йдеться у протоколі, інформує «Главком».

«В’ячеслав Козак наполіг на пропозиції внесення до порядку денного питання про дострокове припинення контракту з головою правління ПАТ «НСТУ» Аласанією З.Г. Він звинуватив колег у тому, що кожного разу йому не дають можливості навіть включити це питання до порядку денного засідання, мотивуючи це тим, що відсутній проект рішення. В.Козак повідомив, що приніс із собою підготовлений проект рішення і вкотре наполягає на внесенні до порядку денного питання дострокового припинення контракту з головою правління ПАТ «НСТУ» і шляхом голосування визначитися кожному», – йдеться у протоколі.

Козак нагадав, що ще восени минулого року на засіданні Наглядової ради він пропонував внести до порядку денного питання про дострокове припинення контракту з Аласанією. Під час засідання він заявляв про нібито непрозоре використання коштів.

У відповідь, інший член ради Вадим Міський заявив, що стосовно питання роботи з донорськими коштами до цього були затверджені рекомендації. На його думку, цього достатньо, як попередження для голови правління з боку Наглядової ради. Також членкиня Наглядової ради Світлана Остапа запропонувала розглянути це питання на наступному засіданні, адже воно не було запропоноване при розгляді порядку денного.

«Найкраще, якщо є таке бажання ряду колег у Наглядовій раді, розглянути його у відкритому режимі в «Укрінформі», як було організовано обрання Голови правління з трансляцією в Інтернеті», – повідомляється у протоколі.

Володимир Яворівський запропонував не відкладати надовго вирішення цього питання, бо воно все одно буде знову винесене. Він заявив, що готовий підтримати ініціативу Козака, але закликав детальніше підготувати проект рішення та внести це питання до порядку денного наступного засідання Наглядової ради.

«Зураб Аласанія закликав не відтягувати прийняття рішення надовго, адже «треба встигнути до виборів». На його думку, це можна зробити на наступному засіданні. Репліка З. Аласанії викликала сміх у його підлеглих», – написане в протоколі.

Далі Світлана Остапа закликала присутніх працівників ПАТ «НСТУ» утримуватися від такої поведінки та не перетворювати засідання на фарс, особливо, коли справа торкнулися такого серйозного питання.

Член Наглядової ради Тарас Аврахов закликав вивести сторонніх осіб з засідання Наглядової ради та продовжити подальший розгляд питань у закритому режимі. Його колега Ігор Хохич підтримав пропозицію щодо проведення подальшого засідання в закритому режимі.

Зураб Аласанія зауважив, що розгляд всіх подальших питань, що були внесені до порядку денного, потребує присутності запрошених осіб.

Членкиня ради Тетяна Лебедєва озвучила два проекти рішення щодо Аласанії. Під час голосування рада вирішила внести до порядку денного засідання питання про дострокове припинення контракту з головою правління ПАТ «НСТУ» і розглянути його в закритому режимі. За таке рішення проголосували дев’ять осіб, троє були проти.

Нагадаємо, Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України 31 січня ухвалила рішення про дострокове звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення. Пізніше стало відомо, що у наглядовій раді НСТУ закидають Аласанії, зокрема, те, що він не показав хресну ходу за єдину помісну церкву, засідання Генасамблеї ООН та один з економічних форумів, де був присутній президент.

Незалежні журналісти різних українських ЗМІ заявили, що вважають проявом цензури розірвання контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією.

Сам голова правління НСТУ Зураб Аласанія заявив, що причини звільнення йому невідомі, адже офіційного обґрунтування немає. Він повідомив, що «порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов’язкова – після оприлюднення причин». Також він вважає, що президент Петро Порошенко найімовірніше не ініціював його звільнення з посади голови правління Суспільного телебачення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук