У Львові театр ім. Лесі Українки готує «Собаку на сіні»
До Міжнародного дня театру Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки 27 березня планує прем'єру «Анатомії Театру» за мотивами нарису Карела Чапека «Як ставиться п'єса» у жанрі гротеску. 25 та 26 травня відбудеться прем'єра «Собака на сіні» Лопе де Вега.
Про це у коментарі ZAXID.NET розповіла головний адміністратор Ольга Довгань-Левицька.
У цих виставах задіють 13-16 акторів. Зараз у театрі, крім професійних акторів, працює 11 студентів спеціальності «Акторська майстерність» та троє випускників спеціальності «Театрознавство» Львівського національного театру імені Івана Франка під керівництвом заслуженої артистки України Людмили Колосович.
Як зазначає Ольга Довгань-Левицька, репертуарна політика театру націлена на молодіжну аудиторію. «Наші вистави – це спроби оригінального та сучасного прочитання найкращих зразків української та європейської класики, а також сучасної української драматургії. Театр став майданчиком для розвитку молодих талановитих творчих особистостей: драматургів, художників, акторів, театрознавців, режисерів, хореографів, звукорежисерів, композиторів», – додала вона. Щомісяця у театрі показують щонайменше 18 вистав. Крім того, актори театру часто гастролюють у Миколаєві, Стрию, Хмельницьку.
Цього року театр планує поїхати на Кіровоградський, Новоград-Волинський фестивалі, а також на «Коломийські представлення» та «Лесині джерела».
Ольга Довгань-Левицька розповіла, що театр має добру традицію запрошувати на вистави благодійні організації та дітей-сиріт. 22 лютого відбудеться благодійна вистава «Моя дорога Памела» із сурдоперекладом, адже на виставу запросили людей із вадами слуху.
У театрі дорослі можуть переглянути: «Лісову пісню» Лесі Українки; «Сорочинський ярмарок» Миколи Гоголя; різдвяне дійство «Вертеп» І. Павлюк; «4 кут для любовного трикутника» Я. Тятте; «І все-таки я тебе зраджу» Неда Неждана; «Моя дорога Памела, або Як уколошкати стареньку» Дж. Патрік.
Для дітей у театрі є три вистави: «Дорога до Вифлеєму» (С. Ковальов); «Пригоди невгамовного Зайчика та Червоної Шапочки» (Л. Колосович); «Великі подвиги маленького Ріккі-Тіккі-Таві» (Р. Кіплінг).
Нагадаємо, з 25 по 27 лютого 2011 року у Львівському муніципальному театрі пройшов Всеукраїнський театральний фестиваль «Ні, я жива, я буду вічно жити!».