Для Януковича переговори з ЄС - козирна карта у грі з Росією, - The Economist
Віктор Янукович сприймає переговори з ЄС як козирну карту у грі з Росією, яка намагається втягнути Україну у Митний союз, і вважає, що Євросоюз прийме Україну і без реформ.
Про це пише The Economist у статті "Україна-ЄС: незручне партнерство", переклад якої пропонує iPress.ua.
У виданні зазначають, що саміт Україна-ЄС, який відбувся 25 лютого у Брюсселі, був не таким як попередні: ЄС сказав Януковичу, що він до травня має продемонструвати реальні дії, якщо дійсно хоче укласти угоду про асоціацію, що передбачає створення всеосяжної зони вільної торгівлі.
Від Януковича вимагають реформ економіки, політичної та судової систем, адже проблема вибіркового правосуддя (кримінальні справи проти Юлії Тимошенко і Юрія Луценка) залишається великою перешкодою, яка минулого року призвела до скасування саміту у Києві.
"Після саміту, що відбувся цього тижня, Жозе Мануель Баррозу, президент Європейської Комісії, сказав, що Янукович дав йому "недвозначну обіцянку". Але обіцяти усе та не робити нічого давно є улюбленим зайняттям України", - вважають у виданні.
Аналітики The Economist впевнені, що Віктор Янукович очікує, що ЄС прийме Україну і без проведених реформ.
"Насправді сподівання Януковича на підписання угоди з ЄС ґрунтуються на розрахунку, що ЄС не захоче втратити Україну у суперництві з Митним союзом, а не на яких-небудь реформах, які він може провести", - зазначають у The Economist.
"Проведення реформ потребувало б відданості європейським цінностям, яких не поділяють Янукович та його команда. Натомість, він сприймає переговори з ЄС як козирну карту у грі з Росією, що намагається втягнути Україну у свій Митний союз", - додають автори статті.
На їхню думку, також Президент використовує як важіль тиску і Росію - щоб домогтися поступок від Брюсселю.
Тим часом ЄС обіцяє Україні €610 млн ($800 млн), якщо вона повернеться до своєї програми кредитування з МВФ.
"Але відновлення кредитування залежить від проведення в Україні реформ та підняття цін на газ та комунальні послуги. Коли балансування між двома блоками замінює собою політичне бачення, це, зазвичай, гальмує рух уперед", - підсумовують у виданні.