У Львові вперше прозвучить кантата «Сім слів Христа на хресті»
Відомий твір британського композитора Джеймса Макміллана вперше прозвучить 30 квітня о 19:00 у Львівській обласній філармонії у виконанні хору та оркестру Заслуженої академічної капели «Трембіта». Диригент – Сергій Якобчук, сценографія народного художника України Мирослава Отковича. Продюсер проекту – Михайло Перун.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Впродовж свого 20-річного існування цей твір не втрачає актуальності – лише протягом страсного тижня кантату виконали на трьох континентах.
Духовне слово виголосить Високопроесвященний Владика Ігор, Архиєпископ та Митрополит Львівський УГКЦ.
Квитки можна придбати у касах філармонії, ОТ-ОТ та капелі «Трембіта». Контактний телефон: (032)298-67-43, 272-37-13.
Довідка
Джеймс Макміллан – відомий сучасний британський композитор та диригент. Народився 16 липня 1959 р. в м. Кілвіннінзі (Шотландія). Музичну освіту здобув в Единбургському університеті, ступінь доктора з композиції отримав у Дурхамському університеті. В його доробку переважають твори великих форм, найвідоміші з них: «The Confession of Isobel Gowdie» (orchestra – 1990); «Veni, Veni, Emmanuel» (percussion concerto – 1992); «Seven Last Words from the Cross» (cantata: choir and strings – 1993); «Inеs de Castro»(opera, libretto: John Clifford – 1991-95); Cello Concerto (1997); Symphony: Vigil (1997); Mass (choir, organ – 2000); St John Passion (2008); «Woman of the Apocalypse» (2012) та ін.
Працює композитором та диригентом студії ВВС, а також – основний запрошений диригент камерного оркестру Амстердамського Радіо. У 2004 році отримав нагороду від СВЕ. В 2010 році до приїзду Папи Бенедикта XVI у Великобританію МакМіллану було доручено написати месу для урочистого богослужіння. В своїй музиці часто звертається до релігійної тематики, його твори наділені одухотвореністю, винятковим драматизмом та медитативним спокоєм, що слугує якнайточнішій передачі композитором конкретної художньої дійсності. В досягненні художніх завдань оперує засобами сучасної музичної мови, а також використовує давні жанри та техніки, наділяючи їх новим інтонаційним зерном.