Комітет Ради відхилив заборону абортів
Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності відхилив проект закону №2646-1 про заборону аборту, запропонованого народними депутатами від фракції "Свобода" Олександром Сичем, Русланом Марцинківим і Русланом Зеликом.
Пропозицію відхилити законопроект висловив нардеп від Партії регіонів Віталій Журавський, який аргументував необхідність такого рішення тим, що заборона легальних абортів призведе до стрімкого зростання кількості кримінальних абортів, насильницької смертності новонароджених, сирітства, що в подальшому лише поглибить демографічну кризу, повідомила прес-служба Партії регіонів.
"Питання покращення демографічної ситуації в країні має вирішуватися не тільки шляхом встановлення додаткових заборон у сфері штучного переривання вагітності (вирішення цього питання перебуває в морально-етичній площині, а не у сфері законодавчого регулювання), скільки шляхом системних соціально-економічних перетворень, спрямованих на покращення життя населення України", - вважає В.Журавський.
Як повідомлялося, народні депутати фракції "Свобода" пропонують заборонити штучне переривання вагітності в Україні, а за проведення абортів, окрім випадків, передбачених законодавством, передбачити кримінальну відповідальність.
Відповідний законопроект зареєстровано на сайті Верховної Ради 5 квітня.
У пояснювальній записці парламентарі зазначають, що нині близько 1 млн подружніх пар в Україні безплідні, з них 868 тис. пар - у зв'язку з безплідністю жінки (причиною жіночого безпліддя у 80% випадків є аборт). За останні 20 років населення України зменшилося на 5 млн людей (із 52 млн до 47 млн).
За публічну пропаганду або заклик до аборту депутати пропонують карати штрафом розміром від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів (нині неоподатковуваний мінімум доходів становить 17 грн).
"Свободівці" також перераховують у законопроекті випадки, в яких допустиме штучне переривання вагітності: якщо вагітність становить загрозу життю вагітної жінки, наявність медичних показань щодо патології плода, несумісної з життям дитини після народження, доведених у судовому порядку фактів зачаття дитини внаслідок зґвалтування.
Нагадаємо, торік голови УГКЦ та РКЦ закликали народних депутатів заборонити аборти. Водночас гінекологи виступили проти такої ініціативи.