ІМІ заявляє про утиски українських ЗМІ у Криму
Інститут масової інформації (ІМІ) заявляє про утиски кримськотатарських, українських та західних журналістів у Криму та надання «ексклюзивного права» на інформацію російським медіа. Про це йдеться у заяві організації.
У заяві зазначається, що у Криму озброєні чоловіки у масках зупиняють автомобілі знімальних груп українських телеканалів та, погрожуючи зброєю, перешкоджають журналістам оперативно передавати інформацію про ситуацію на півострові.
«Місцевим телеканалам створюють технічні проблеми з трансляцією, їх залякують погрозами та «коктейлями Молотова», захоплюють редакційні приміщення, б'ють операторів, сайти зазнають DDoS-aтак», – йдеться у заяві.
Окрім цього, у журналістів забирають флешки із записами, акумулятори відеокамер та погрожують стріляти без попередження за зйомку. Кримські ж журналісти, як зазначається у заяві, запевняють, що їх не допускають до урядових будівель, де відбуваються засідання уряду чи парламенту.
«Особливого тиску зазнають кримськотатарські журналісти. Нами зафіксовано факт побиття гумовими палицями на площі у центрі Сімферополя двох операторів телеканалу ATR чотирма молодиками. Знімальну групу цього каналу невідомі у масках не пустили на прес-конференцію у захопленій Раді міністрів Криму. Місцеві журналісти також відмітили одну особливість: представники російських медіа не мають проблем із доступом та перебуванням в урядових будівлях», – йдеться у заяві.
Інститут масової інформації закликає міжнародні журналістські та правозахисні організації звертатися до світових медіа із закликом у ситуації, коли тільки російські ЗМІ мають «ексклюзивне право» на не офіційну інформацію, критично ставитися до їхніх повідомлень і ретельно перевіряти новини російських телеканалів щодо Криму перед їх ретрансляцією. Також ІМІ закликає Росію та самопроголошену владу Криму припинити дискримінацію журналістів та забезпечити всім ЗМІ однакові й належні умови роботи.
Додамо, що Інститут масової інформації уже зафіксував 20 випадків порушення прав журналістів у Криму. Серед виявлених порушень – перешкоджання журналістській діяльності, залякування операторів місцевих телеканалів з боку озброєних чоловіків у масках.