ООН у серпні зафіксувала найбільшу кількість жертв на Донбасі за рік
Управління ООН з координації гуманітарних питань оприлюднило серпневий звіт щодо жертв серед мирного населення внаслідок бойових дій на Донбасі. За даними організації, з початку бойових дій на Донбасі загалом поранення отримали 22 212 осіб, 9 569 загинули, і більше 2 тис. зі всієї кількості загиблих були мирними жителями.
Організація зауважує, що це лише ті дані, які вдалось задокументувати, та припускає, що жертв може бути більше.
У звіті йдеться, що протягом серпня загалом налічується 91 жертва серед мирного населення, зокрема 16 загиблих і 75 поранених. Це найвищий показник з серпня минулого року.
«Артобстріли, у тому числі з важкої артилерії, яка заборонена у відповідності з мінськими домовленостями, є причиною більшості (70%) поранень і гибелі мирних жителів. Застосування стрілецької зброї та легкого озброєння спричинили 13 жертв (5 смертей і 8 травм); 7 жертв (2 убитих і 5 поранених) були викликані мінами», - йдеться в повідомленні.
У червні та липні загалом загинули 20 мирних мешканців та 122 отримали поранення. Більшість з них (70% від загальної кількості) постраждали від обстрілів з забороненої Мінськими домовленостями зброї.
Управління ООН з координації гуманітарних питань також наголосило, що населені пункти вздовж лінії розмежування страждають від браку газу та питної води. Зокрема, у другій половині серпня обмежений доступ до питної води мали 950 тис. людей.
Згідно даних прикордонників, високою залишається кількість людей, які переходять лінію розмежування між окупованим Донбасом та підконтрольною українській владі територією. У серпні через п'ять КПП пройшли 875 тис. осіб, таку ж кількість зафіксували й у липні.
Організація зазначає, що з наближенням зими гуманітарна обстановка на окупованих землях лише погіршуватиметься.
До слова, у серпні Україна підготувала документи ООН для направлення миротворчої місії на Донбас. Зокрема, готові документи про офіс підтримки ООН в країні, про спецпредставника генсека ООН і про посередницьку місію генсека. Однак Росія виступає проти місії.