Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про виділення на потреби безпеки в 2019 році 5% ВВП

СуспільствоАндрій Стець, 15 вересня 20182980
Кабмін має передбачити в бюджеті на 2019 рік витрати на забезпечення національної безпеки і оборони України

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про направлення на потреби сектору безпеки і оборони 5% ВВП в 2019 році.

Про це йдеться на сайті Адміністрації президента.

«Відповідно до статті 107 Конституції України президент Петро Порошенко підписав указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня 2018 року «Про пропозиції до проекту закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України», - йдеться в повідомленні.

Згідно з документом, Кабінет міністрів України повинен передбачити в бюджеті на 2019 рік витрати на забезпечення національної безпеки і оборони України в обсязі не менше обсягу видатків, передбачених на 2018 рік, у відсотках від валового внутрішнього продукту.

Також має бути передбачено збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, поліцейських не менш, ніж на 30% з урахуванням мінімального розміру грошового забезпечення осіб рядового складу ДСНС і поліцейських - в сумі не менше 9 тисяч гривень; військовослужбовців рядового складу за контрактом першого року служби - у сумі не менше 10 тисяч гривень.

Інші витрати передбачити з урахуванням зростання номінального валового внутрішнього продукту по відношенню до попереднього року (10%).

Крім того, у наступному році Кабмін повинен забезпечити першочергове фінансування діяльності суб'єктів сектору безпеки і оборони України за пріоритетними напрямками - розробка, підготовка виробництва і закупівля нових зразків озброєння та військової техніки, зокрема сучасного високоточного ракетного озброєння (ракетних систем і комплексів, у тому числі крилатих ракет), артилерійського озброєння, бронетанкової техніки і озброєння, боєприпасів, високоточних засобів ураження і продуктів спеціальної хімії, облаштування дослідно-випробувальних полігонів для проведення випробувань боєприпасів.

Також має бути передбачено посилення системи протиповітряної оборони держави і можливостей авіації Повітряних Сил Збройних Сил України та реалізація державної політики у сфері кібербезпеки.

Реалізація соціальних гарантій військовослужбовців, насамперед збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців - також визначено в числі першочергових.

Нагадаємо, заплановано, що фінансування сектора оборони і безпеки в 2019 році досягне 200 млрд грн. Зауважимо, що в 2018 році оборонний бюджет становив 163 млрд грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук