Під час кризи українці почали частіше переказувати гроші через банки
В Україні під час кризи зріс попит на грошові перекази на відміну від інших банківських послуг, які використовували рідше. Загалом у 2010 році послугою грошових переказів скористалось 15% населення. Про це свідчать дані регулярного дослідження ринку банківських послуг для фізичних осіб GfK Ukraine, оприлюднені 15 лютого.
Як повідомили ZAXID.NET у «GfK Ukraine», незважаючи на кризу попит на грошові перекази зростав протягом останніх трьох років. Так, якщо у 2007 році ними користувалося лише близько 7% населення, то у 2010 році – вже майже 15%.
Незмінними лідерами ринку грошових переказів за рівнем користування залишаються Приватбанк, Укрпошта та Ощадбанк. Загалом, послугами цих установ скористалися майже 57% тих, хто здійснював переказ грошей в 2010 році, та 56% тих, хто отримував грошові перекази. Щодо брендів систем грошових переказів, то в 2010 році найбільш відомими були поштові перекази Укрпошти (76% користувачів), на другому місті – Western Union (71%). Далі із значним відривом – PrivatMoney та Аваль Експрес. Цей порядок зберігається при аналізі показників рівня користування. Найчастіше перекази здійснюють по Україні, серед інших країн лідером як за відправкою так і за отриманням є Росія. Серед країн відправників – велика частка Італії та США.
«Зростання користування грошовими переказами пов’язане із зростанням ролі внутрішньо-сімейної підтримки під час кризи», – прокоментував тенденцію керівник відділу фінансових досліджень GfK Ukraine Дмитро Яблоновський.
На його думку, користування переказами зростатиме й в майбутньому, водночас банки намагатимуться прищеплювати українцям більш технологічні та менш витратні для себе способи переказів – наприклад, з картки на картку через банкомат або шляхом поповнення рахунку члена сім’ї, зокрема, за допомогою Інтернет-банкінгу.