Підписано Декларацію про реалізацію проекту євроколії між Львовом, Вроцлавом та Краковом
Сьогодні, 21 квітня, у Львові під час установчого засідання Ради міст Євро-2012, відбулося підписання Декларації про спільні дії у напрямку реалізації проекту євроколії "Польща-Україна". Декларація передбачає підтримку ідеї реалізації українсько-польського проекту будівництва залізничної колії UIC (1 435 mm) на ділянці Перемишль-Львів в рамках III Панєвропейського транспортного коридору (Дрезден-Вроцлав-Краків-Львів).
Підписання декларації пройшло під головуванням міського голови Андрія Садового. Участь у підписанні взяли т.в.о. голови Львівської ОДА Микола Кміть, представники Вроцлава та Кракова. Згідно з декларацією, представники міст домовляться, що спільно домагатимуться виведення цього проекту на рівень міждержавного співробітництва України і Польщі та сприятимуть забезпеченню його підтримки на урядовому рівні у Києві і Варшаві.
Також міста спільно лобіюватимуть реалізацію проекту перед структурами Європейського Союзу, міжнародними фінансовими та інвестиційними структурами.
До кінця року планують закінчити фазу вивчення інвестиційної привабливості і розпочати проектні роботи євроколії. Завершення цього проекту відбудеться до проведення ЄВРО 2012. Міська рада Львова розглядає проект євроколії як стратегічний, який важливо реалізувати, незалежно від поставлених термінів. "Для реалізації проекту євроколії необхідно залучитися політичною підтримкою Міністерства транспорту України, уряду і Президента України. Наступним кроком будуть проектні роботи і оцінка інвестиційної привабливості. Зараз проходять переговори з кількома компаніями зі світовим ім'ям, які робили подібні речі в Європі. Що стосується фінансування, то місто, в основному, розглядає пропозиції європейських фінансових інституцій і Європейського Союзу у вигляді грантової і технічної допомоги Україні", - повідомив начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин Остап Процик.
Євроколія - це швидкий зв'язок мешканців міста з Європою. Якщо Львів забезпечить можливість комфортного доїзду туристів до міста, це значно пришвидшить розвиток туристичної інфраструктури в регіоні. В рамках проведення Євро-2012 до Львова приїде велика кількість вболівальників і незручності з транспортним сполученням можуть негативно позначитися на іміджі нашого міста.
Для вивчення інвестиційної привабливості, а також кожного етапу проекту необхідно 6 млн євро. Окрім того, потрібно дослідити ринок транспортних перевезень в нашому регіоні, наскільки цей проект буде прибутковим. Загалом весь проект оцінюється в 500-600 млн євро.
Відповідно до концепції проект євроколії львівська влада планує втілити у рамках підготовки до Євро-2012. "Через різницю у ширині колії (1 520 мм в Україні і 1 435 в Європі) залізничний транспорт втрачає своє значення як у пасажирських, так і вантажних перевезеннях між Україною та європейськими країнами", - зазначено у листі департаменту "Євро-2012".
Вроцлав, Краків і Львів входять до ІІІ міжнародного транспортного коридору. Зараз ця траса модернізується на території Польщі і це цілком логічно продовжити її до Львова, а не закінчувати на кордоні".Нагадаємо, під час зустрічі у Лондоні у лютому міський голова Львова домовився із директором Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з питань транспорту Сью Барет про розгляд ЄБРР проекту "євроколії" після підрахунками вартості будівництва колії та інвестиційної привабливості цього проекту.