Після року президентства Януковича люди запитують: Як вижити?
Найпопулярнішими запитаннями, заданими українцями Президенту Віктору Януковичу стали питання «Як вижити?» і «Де покращення життя вже сьогодні?».
На сайт УНІАН вже надійшло понад 7 тисяч запитань до Президента Віктора Януковича від користувачів мережі Інтернет. Про це на прес-конференції розповів головний редактор УНІАН Олександр Харченко.
Характеризуючи самі запитання, О.Харченко зазначив, що найактуальнішим було запитання “Як вижити?” з різними варіантами продовження “... на пенсію 800 гривень”, “... на зарплату 1000 гривень” тощо. Він зауважив, що ключові слова тут не “як жити”, а саме “як вижити”. “На наш погляд, це показує, у якій точці перебуває наше суспільство”, - сказав він.
Що стосується політичної площини, спроб аналізу змін настроїв людей за останній рік, то найпопулярнішим стало запитання ”Де покращення життя вже сьогодні?”. “Воно могло бути сформульовано по-різному: від агресивної форми до іронічної, але це запитання найпопулярніше”, – сказав О.Харченко. Інші популярні теми – корупція, різке майнове розшарування, депутатська недоторканність, високі податки, ошукані вкладники банків, будівельні та інші афери. Окремо головний редактор визначив такі несподівані теми, як використання кетаміну у ветеринарії, доля Сандея Аделаджи. “Ми не знаємо, це цікавить лише його прихильників чи ширше коло людей”, – додав він.
Він нагадав, що сьогодні В.Янукович візьме участь у телепроекті "Розмова з країною", під час якого впродовж 3 годин відповідатиме на запитання громадян, які надійдуть телефоном, через мережу Інтернет та під час прямих включень з регіонів.
За словами головного редактора, якщо розглянути географічний критерій, то з Києва отримано близько 11% запитань, з Донецької області – близько 9% і з Київської – також близько 9% запитань. Далі географія є більш-менш рівномірною і кількість запитань в цілому залежить від кількості населення кожної області і кількості користувачів Інтернетом у ній.
За тематикою запитань приблизно 6% з них займає політика, 9% – економіка, 1,5% – міжнародне життя і далі йдуть інші сфери. “Людей цікавить все, надзвичайно різні сфери”, – сказав О.Харченко.
Він пояснив, що надалі усі запитання будуть передані до Адміністрації Президента, і люди отримають відповіді не лише на ті запитання, які безпосередньо прозвучать в ефірі, а на абсолютно всі, що були поставлені.