Політики обіцяють включити громадськість до львівського НОМу
«Керівні органи львівського обласного осередку Народного об’єднання «Майдан» лише починають формуватися, і двері в них відчинені для всіх», запевнила один із керівників обласного осередку НОМу, народний депутат від ВО «Свобода» Ірина Сех.
Таким чином народний депутат прокоментувала створення 23 грудня нової організації, до керівництва якої наразі увійшли переважно політики, а з координаторів львівського Євромайдану і представників студентства – лише Василь Молдован, який також є помічником депутата від ВО «Свобода» Ірини Фаріон.
«Сподіваюся, що в обласному осередку Народного об’єднання «Майдан» і, зокрема в майбутній Раді «Майдану», будуть представлені всі громадські середовища: робітничі профспілки і ветеранські організації, науковці і студентська молодь, творчі спілки та об’єднання підприємців, а також опозиційні політики», – сказала Ірина Сех ZAXID.NET. І додала, що мета створення цієї всеукраїнської громадської організації – об’єднання всіх, хто прагне подолати цей режим.
«А ті люди, які говорять відверту неправду про п’ятьох (за іншими версіями – чотирьох) свободівців в керівному органі «Майдану» на Львівщині, працюють далеко не на об’єднання громади в боротьбі з режимом», – розповіла Ірина Сех.
Своєю чергою, інший співголова львівського відділення НОМу, заступник голови ЛОО ВО «Батьківщина» Микола Кадикало висловив чітке переконання, що до Ради слід включити більше представників студентства і громадськості.
«У цій ситуації я повністю підтримую студентів. Це громадсько-політичний рух, де громадськість є домінуючою. Тому я вважаю, що молодь і студенти мали би бути представлені більшою кількістю. Я не кажу, що це має бути повністю без політиків, але студентів має бути більше. Наступні збори мали би визначити людей, які би стали організаторами цього громадського об’єднання», – сказав ZAXID.NET Микола Кадикало.
Також представник «Батьківщини» наголосив, що очолювати львівське відділення мають люди зі Львова, а не з Києва. «Жодна політична сила не має права тягнути на себе ковдру. Ми маємо бути єдині з усіма», - заявив Микола Кадикало, запевнивши, що на наступних зборах відстоюватиме саме цю думку.
Представники координаторів львівського Євромайдану, які займалися організацією і підтримкою акцій протесту у Львові, зауважили, що насправді їх навіть не запрошували на перші засідання щодо створення обласної організації НОМу.
Так, керівник прес-центру львівського Євромайдану Отар Довженко сказав ZAXID.NET: «На мою приватну думку як активіста Євромайдану, вчорашня зустріч засвідчила, що політики хочуть контролювати процес повністю, панічно бояться студентів і молоді, а також не готові до демократичних принципів ухвалення рішень. Пропозиція поділити місця в керівних органах на паритетних засадах лунала від різних поважних людей не менше десяти разів, але так і не була поставлена на голосування».
Отар Довженко наголосив, що певні одноосібні рішення щодо подальшого переформатування робочої групи, що суперечать одне одному, прийняли окремі політики.
«Там ішлося про статут, принципи членства, раду, президію ради та співзасновників ТзОВ «Майдан». А реальний львівський майдан, схоже, для них є лише майданчиком для агітаційних виступів. Можливо, студентам і громадськості й удасться наполягти на паритеті, але поки що я не бачу спільних цілей і завдань, а також готовності до співпраці з боку політиків», – вважає Отар Довженко.
Нагадаємо, що 22 грудня в Києві на Майдані опозиційні політичні сили оголосили про створення Народного об'єднання «Майдан». Співголовами Ради «Майдану», які очолили об’єднання, стали Олег Тягнибок, Сергій Квіт, Віталій Кличко, Юрій Луценко, Руслана Лижичко, Юлія Тимошенко та Арсеній Яценюк. Згодом Руслана Лижичко оголосила про свій вихід з керівництва НОМу.
Данило Мокрик, ZAXID.NET