Польська PGNiG має намір судитися з “Газпромом”
Польська сторона звернеться до міжнародного арбітражу, якщо перемовини з «Газпромом» про ціни на поставлений до Польщі газ не завершаться до кінця жовтня. Про це повідомила найбільша енергетична компанія республіки «Польське Гурніцтво Нафтове і Газовніцтво» (PGNiG).
«Перемовини між PGNiG і «Газпромом» з питання нових цінових умов вийшли на вирішальну фазу. Якщо сторонам не вдасться прийти до угоди до кінця жовтня поточного року, PGNiG подасть позов до Арбітражного суду у Стокгольмі», – йдеться у повідомленні компанії.
«Через серйозні зміни, які сталися останнім часом на європейському ринку газу, а також з метою відображення ринкової ціни на газ в Європейському союзі, у контрактах з „Газпромом“ більшість європейських споживачів російського газу вирішила переглянути ціну. PGNiG також визнав за необхідне ввести такі поправки», – зазначає польський енергетичний концерн.
У квітні цього року польська компанія подала офіційну пропозицію про зміну цін на російський газ.
Тим часом, російський концерн заперечує як проведення відповідних перемовин між «Газпромом» і PGNiG, так і наявність самого приводу для звернення до Арбітражного суду у Стокгольмі.
«Газпром» не проводить перемовин з польським енергетичним концерном PGNiG на тему зниження цін на газ, заявив сьогодні в інтерв'ю Польському агентству преси заступник голови правління «Газпрому», голова «Газпром експорту» Олександр Медвєдєв.
«Не правда, що PGNiG обговорює з нами зниження ціни на газ. У ЗМІ з'являється неправдива інформація з цієї теми», – сказав він.
«У Ямальському контракті ми записали, що ціна експортованого нами до Польщі газу після 2009 року може бути скорочена лише в умовах значних змін на ринку, наприклад, щодо низьких цін цього товару у спотових контрактах. Між тим, ціни на газ у цих контрактах значно зросли з того часу, коли багато компаній звернулися до „Газпрому“ про перегляд ціни. Тоді різниця між спотовою ціною і ціною довгострокових контрактів, індексованих до вартості нафти, була значною, а нині – невелика», – пояснив О.Медвєдєв. «Кілька днів тому за тисячу кубометрів газу доводилося платити 420 дол США, і це дуже багато. Ми спостерігаємо тільки невелике падіння цін на нафту WTI і Brent», – додав він.