Помер львівський мистецтвознавець Володимир Овсійчук

Володимир Овсійчук розказує про творчість Олекси Новаківського

У ніч на вівторок 26 липня помер відомий доктор мистецтвознавства, професор, Лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка та академічної премії імені І. Франка, член-кореспондент Академії мистецтв України, почесний академік Острозької академії Володимир Антонович Овсійчук. Про це повідомив на своїй сторінці Микола Бендюх.

Улюблений вчитель багатьох львівських художників і мистецтвознавців Володимир Антонович не дожив 2 днів до свого 92-річчя. Останні роки він перебував в хоспісі на вулиці Антоновича, де його часто провідували учні і друзі розуміючи наскільки потрібне було старому професорові спілкування.

Загалом у його творчому доробку понад 135 наукових праць, зокрема 15 монографій. 

Із них найвідоміші — «Ансамбль Руської вулиці» (1972), «Українське малярство X–XVIII ст.: Проблема кольору» (1996), «Оповідь про Ікону» (2000), «Класицизм і романтизм в українському мистецтві» (2001) та ін. Також він став співавтором навчального посібника «Українське мистецтво» у трьох томах (2003–2005). 

Ще студентом університету Володимир Овсійчук працював у Львівській картинній галереї. З 1952 по 1979 рр. займався науковою, реставраційною, експедиційною роботою, що заклало підвалини подальшої дослідницької діяльності. Згодом навчався в аспірантурі (Ленінград, Ермітаж), а в 1966 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Львівський живопис ХVІ–ХVIII ст.».

У Львові поєднував роботу в картинній галереї з викладанням у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв). Згодом його запросили на роботу в Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР (з 1992 р. - Інститут народознавства НАН України), де написав низку наукових праць, дві з яких у 1994 р. були удостоєні Державної премії України ім. Т. Шевченка: «Українське мистецтво другої половини ХVІ — першої половини XVII ст.: Гуманістичні та визвольні ідеї» (1985) та «Майстри українського бароко: Жовківський художній осередок» (1991).

У 1989 р. захистив докторську дисертацію на тему «Розвиток гуманістичних ренесансних тенденцій в українському мистецтві та їх зв’язок із народно-визвольною боротьбою (друга половина ХVІ — перша половина XVII ст.)». 

З 1991 р. професор Володимир Овсійчук очолював відділ мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України. Професор Овсійчук двічі відвідав Італію та США (з лекціями і науковими завданнями побував у Нью-Йорку та Філадельфії).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук