Помер український мистецтвознавець Володимир Овсійчук
На 92-му році життя у Львові помер український вчений, мистецтвознавець, великий подвижник музейної справи, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Володимир Овсійчук.
Заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства жив і працював у Львові. Володимир Овсійчук був професором кафедри сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв, членом спеціалізованих Вчених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій, завідувачем відділу мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України. У його доробку — понад 135 наукових праць, у тому числі 15 монографій.
Із них найвідоміші — «Ансамбль Руської вулиці» (1972), «Українське малярство X–XVIII ст.: Проблема кольору» (1996), «Оповідь про Ікону» (2000), «Класицизм і романтизм в українському мистецтві» (2001) та ін. Також він став співавтором навчального посібника «Українське мистецтво» у трьох томах (2003–2005).
Ще студентом університету Володимир Овсійчук працював у Львівській картинній галереї. З 1952 по 1979 рр. займався науковою, реставраційною, експедиційною роботою, що заклало підвалини подальшої дослідницької діяльності. Згодом навчався в аспірантурі (Ленінград, Ермітаж), а в 1966 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Львівський живопис ХVІ–ХVIII ст.».
У Львові поєднував роботу в картинній галереї з викладанням у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва (тепер Львівська національна академія мистецтв). Згодом його запросили на роботу в Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР (з 1992 р. - Інститут народознавства НАН України), де написав низку наукових праць, дві з яких у 1994 р. були удостоєні Державної премії України ім. Т. Шевченка: «Українське мистецтво другої половини ХVІ — першої половини XVII ст.: Гуманістичні та визвольні ідеї» (1985) та «Майстри українського бароко: Жовківський художній осередок» (1991).
У 1989 р. захистив докторську дисертацію на тему «Розвиток гуманістичних ренесансних тенденцій в українському мистецтві та їх зв’язок із народно-визвольною боротьбою (друга половина ХVІ — перша половина XVII ст.)».
З 1991 р. професор Володимир Овсійчук очолював відділ мистецтвознавства Інституту народознавства НАН України. Професор Овсійчук двічі відвідав Італію та США (з лекціями і науковими завданнями побував у Нью-Йорку та Філадельфії).
За вагомий внесок у формування мистецької традиції, високий рівень професійної майстерності, підготовку нового покоління митців у 2014 році його нагородили відзнакою «Орден Лева».
У 2015 році в Національному університеті «Острозька академія» відкрили Центр мистецтвознавства академіка Володимира Овсійчука.
Улюблений вчитель багатьох львівських художників і мистецтвознавців Володимир Антонович не дожив 2 днів до свого 92-річчя. Останні роки він перебував в хоспісі на вулиці Антоновича, де його часто провідували учні і друзі розуміючи наскільки потрібне було старому професорові спілкування.
Прощання відбудеться завтра, 27 липня, з 11:00 у конференц-залі Музею етнографії та художнього промислу (пр. Свободи, 15), а о 19:00 відбудеться парастас. У четвер, 28 липня, о 12:00 – чин похорону в Музеї етнографії та художнього промислу. Орієнтовно о 13:00 похоронна процесія вирушить на Личаківське кладовище. Поховають Володимира Овсійчука на полі №67.