У Львівському обласному центрі зайнятості діє програма з виділення коштів на відкриття власної справи учасникам АТО. Донедавна такою можливістю могли скористатись усі охочі громадяни. Сьогодні ж у центрі надають фінансування лише учасникам бойових дій.
«На превеликий жаль, починаючи з другого кварталу в нас ця програма припинена, тому що є певні проблеми з коштами у фонді, хоча знову ж таки стараємося знаходити можливості, звертаємося до державної служби зайнятості, перерозподіляємо кошти з допомоги на одноразову, практично відмов у нас для учасників АТО немає», – повідомив директор обласного центру зайнятості Василь Барилюк.
Аби отримати перші кошти на власну справу, бійцю необхідно пройти навчання, скласти та захистити бізнес-план і зареєструватись як підприємець. Після цього місяць-другий очікування на фінансову допомогу. Розмір одноразової допомоги залежить від оплати на попередньому місці служби. Здебільшого це від 15 до 30 тис. грн.
Загалом можливістю отримати кошти на власний бізнес на Львівщині уже скористались понад 60 атовців. Серед них й учасник АТО Петро Назар. «Ідея створення цього бізнесу в мене була давно. Через реєстрацію в центрі зайнятості після участі в АТО, служба виділила кошти в розмірі приблизно 17 тис. грн, для такого бізнесу кошти дуже малі, він потребує вливання у 2 млн грн», – розповів Петро Назар.
Боєць-підприємець зайнявся виготовленням паливних брикетів. Сума, яку надала держава, становить лише 2% від стартового капіталу бізнесмена. Та справи в Петра йдуть непогано, тому він охоче запрошує на роботу та до співпраці бойових побратимів.
Схожу допомогу, щоправда, не фінансову, а юридичну, майбутнім бойовим підприємцям надають у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій. Там регулярно проводять тренінги та консультації.
Здебільшого учасники АТО розпочинають власну справу в аграрному секторі, транспортній сфері та торгівлі. На успішних підприємствах, котрі започаткували бійці, центр зайнятості регулярно організовує виїзди для новачків бізнес-справи.