Порошенко не дозволив скасувати штрафи для підприємств ТКЕ за борги за енергоносії

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 12 серпня 20162650

Президент України Петро Порошенко застосував право вето до закону про списання штрафів та пені, накладених на теплокомуненерго (ТКЕ) і водоканали за прострочення оплати за газ і електроенергію, що виникла через несвоєчасні розрахунки з ТКЕ і водоканалами через різницю в тарифах (№ 2706), який Верховна Рада прийняла 7 липня 253 голосами.

Згідно з інформацією на сайті парламенту, президент 11 серпня проінформував Раду про необхідність відхилити цей закон.

«Запропонований спосіб врегулювання проблем порушує конституційний принцип рівності всіх суб'єктів права власності перед законом і гарантії захисту державою прав усіх суб'єктів права власності і господарювання (ч. 4 ст. 13 Конституції України)», – пояснюється в матеріалах президента.

На думку Порошенка, впровадження закону призвело б до погіршення ситуації на ринку електроенергії і природного газу, а також зміцнило б практику несвоєчасних розрахунків за отримані товари та послуги.

Згідно з пояснювальною запискою до документа від квітня 2015 року, загальна заборгованість по різниці в тарифах перед ТКЕ на 1 січня 2015 року становила 2,4 млрд грн, на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення – 4 млрд грн. Через цю заборгованість рахунки 104 підприємств ТКЕ і водоканалів були заблоковані, що не дозволяло їм вести підготовку до опалювального сезону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук