Президент і парламент ще не сформували комісію з вибору директора Держбюро розслідувань

Кабінет міністрів України звернувся до президента України Петра Порошенка і Верховної Ради з проханням надати своїх кандидатів до конкурсної комісії на обрання директора Державного бюро розслідувань (ДБР), заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Уряд України звернувся до президента і Верховної Ради з тим, щоб президент і Верховна Рада надали своїх кандидатів до конкурсної комісії на обрання директора Державного бюро розслідувань», – цитує Яценюка прес-служба Кабміну.

В середу на засіданні колегії Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства юстиції України прем’єр нагадав, що парламент підтримав рішення Кабміну щодо створення ДБР.

«Державне бюро розслідувань як новий незалежний орган отримує функцію слідства і відповідну процесуальну компетенцію щодо розслідування низки кримінальних справ», – наголосив Яценюк.

Нагадаємо, що парламент створив ДБР 12 листопада, відповідний закон президент підписав 14 січня.

Держбюро розслідувань має виявляти, розкривати і припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій, розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.

Бюро має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

Також бюро має займатись розслідуванням злочинів, які вчинили службові особи Національного антикорупційного бюро України, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності детективів підрозділу внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук