П'ятивідсотковий бар'єр долають лише чотири політсили, – опитування
На позачергових парламентських виборах найвищі шанси на перемогу є у «Блоку Петра Порошенка».
Також у Верховну Раду проходять Радикальна партія, «Батьківщина» та ВО «Свобода», про що свідчать результати соціологічного дослідження, представлені Всеукраїнською соціологічною службою 1 жовтня, передає РБК-Україна.
За інформацією соціологів, перша п'ятірка лідерів за електоральними уподобаннями населення виглядає так: «Блок Порошенк» (26,2%), «Радикальна партія Ляшка» (8,1%), «Батьківщина» (7,6%), «Свобода» (6,1%), «Громадянська позиція» і «Народний фронт» (по 4,3% голосів).
Далі розташувалися «Сильна Україна» (3,1%) і «Самопоміч» (2,1%). «Комуністична партія» і «Опозиційний блок» набирають 1,6% і 1,2% відповідно.
Директор з наукових питань Всеукраїнської соціологічної служби Борис Сагалаков зазначив, що на результати виборів вплине серед іншого і ситуація на сході країни.
«Думаю, що явка на сході буде не дуже високою, тому долю виборів будуть вирішувати західна і центральна Україна. Відсутність сходу і Криму дає національно-демократичним силам можливість провести в Раду своїх кандидатів за партійними списками», – зазначив соціолог.
На запитання «Чим обумовлений ваш вибір цієї політичної сили?» більшість (39,1%) опитаних відповіла, що «надією на позитивні зміни, пов'язані з партією». Ще 26,5% пояснили свій вибір протестом проти погіршення життя, 24,9% – довірою до лідера партії/блоку, 22,2% – практичною діяльністю партії/блоку. Ще 15,9% опитаних пояснили свій вибір відсутністю кращого варіанту.
У той же час, за інформацією соціологів близько 20% опитаних досі не визначилися, чи мають намір вони брати участь у голосуванні. Ще близько 64% опитаних готові взяти участь в парламентських виборах, а 16% – не мають наміру голосувати взагалі.
Всеукраїнське опитування населення було проведено методом особистого інтерв'ю 15-21 вересня 2014 р. в усіх областях України (за винятком АР Крим, а в Донецькій і Луганській областях лише в районах, які контролює українська влада) та місті Києві.
Всього за випадковою триступеневою вибіркою із квотним відбором на кінцевому етапі з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 1,6 тис. респондентів (можлива похибка не перевищує 3,2%).
Як повідомляв ZAXID.NET, опитування від 16 вересня, проведене «Соцісом», прогнозувало прохід у майбутній парламент п'ятьох політсил, а опитування, яке провели «Демократичні ініціативи» 26 вересня, прогнозувало прохід в майбутній парламент лише трьом політсилам.
Нагадаємо, позачергові парламентські вибори в Україні відбудуться 26 жовтня 2014 р.