Рада прийняла закон про службу в органах місцевого самоврядування

Закон підтримали 253 народних депутати

Верховна Рада прийняла закон «Про службу в органах місцевого самоврядування». Урядовий законопроект №2489 підтримали 253 народних депутати, повідомляється на порталі ВРУ.

Як зазначається, документом, зокрема, передбачено врегулювання статусу службовців органів місцевого самоврядування, рівний доступ до служби в органах місцевого самоврядування виключно на основі професійної компетентності і прозоре прийняття на службу в органах місцевого самоврядування.

Окрім того закон передбачає деполітизацію служби в органах місцевого самоврядування, встановлює нову модель оплати праці, яка мінімізує суб'єктивізм керівника, а також передбачає впровадження ефективного механізму запобігання корупції. У новому законі прописані процедури перерозподілу посад служби в органах місцевого самоврядування на службовців та виборних посадових осіб місцевого самоврядування, а також посилюються гарантії використання службовцями місцевого самоврядування державної мови.

Також законом передбачається включення норм щодо врегулювання питання дисциплінарної відповідальності службовців місцевого самоврядування, передбачення положень щодо особливостей проходження служби виборними посадовими особами місцевого самоврядування, нове визначення статусу працівників патронатної служби в органах місцевого самоврядування тощо.

Слід зазначити, що проект Закону готувався з урахуванням результатів робочих зустрічей та його представлення у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України групі польських експертів з питань реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Також були проведені робочі зустрічі з експертами проекту Twinning ЄС, в ході яких отримано пропозиції, що враховані у Законі.

Нагадаємо, у вересні 2016 року уряд затвердив план з реалізації реформи місцевого самоврядування. Прийняття депутатами закону про службу в органах місцевого самоврядування є частиною цієї реформи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук