Ризик ввезення вірусу поліомієліту в Україну збільшився, - ВООЗ
У представництвах Всесвітньої організації охорони здоров'я і ООН (ЮНІСЕФ) в Україні висловили занепокоєння у зв'язку з можливим спалахом поліомієліту в Україні.
«Країна, в якій рівень імунізації становить 30-50%, наражається на високий ризик... Це щодо поліомієліту повна вакцинація до одного року життя, включаючи один рік», - сказала голова Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан Калуська.
При цьому вона зазначила, що за останній місяць ризик ввезення вірусу поліомієліту в Україну збільшився.
Калуська нагадала, що в Ізраїлі було зафіксовано вірус поліомієліту в дітей, які не хворіють, але є переносниками інфекції. Крім того, в Сирії зафіксували випадки захворювання.
«Ми, ВООЗ, а також наші партнери з ЮНІСЕФ і наші колеги в уряді України оцінюємо цю ситуацію як високо ризиковану», - додала вона.
Калуська також наголосила, що якщо в країні рівень охоплення імунізацією не сягає 90%, то є великий ризик спалаху захворюваності.
У свою чергу представник ЮНІСЕФ в Україні Юкі Мокуо заявила: «Одна з причин, яка призводить до високого ризику виникнення спалаху, - це низьке охоплення імунізацією... Поки що в Україні не зареєстровано жодного випадку захворюваності на поліомієліт. Ми говоримо про ризик».
При цьому в представництвах ВООЗ і ЮНІСЕФ наголосили, що в Україні необхідно підвищувати рівень довіри до вакцинації.
Водночас Калуська повідомила, що Незалежний комітет моніторингу поліомієліту опублікував звіт, у якому Україну названо серед країн із високим ризиком спалаху цього захворювання разом з Єменом, Центральноафриканською Республікою, Угандою, Сирією, Ліваном, Йорданією, Південним Суданом, Суданом, Іраком.
Як інформував ZAXID.NET, Міністерство охорони здоров’я застерігало, що в Україну може потрапити вірус поліомієліту. У коментарі ZAXID.NET головний позаштатний епідеміолог департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Наталія Тімко заявила, що випадків поліомієліту на Львівщині і в Україні немає. Також за її словами, торік чверть українських дітей не вакцинували від поліомієліту.