РНБО заслухає концепцію енергоефективності Львівщини
Львівщина озвучить свою концепцію енергоефективності на засіданні РНБО. Про це 15 квітня під час прес-конференції повідомив голова Львівської ОДА Микола Кміть.
Концепцією, зокрема, передбачено перехід Львівщини за три роки на незалежне споживання енергоносіїв, зменшення затрат енергії на виготовлення одиниці продукції, заходи з енергоощадження, впровадження інноваційних технологій.
Відповідно до проведеного аналізу, найбільшим споживачем газу на Львівщині є населення. У 2008 році воно спожило 1,1 млрд кубометрів газу, промисловість - 980 млн, 370 млн - комунальна сфера, 77 млн - бюджетна, 73 млн - інші споживачі. Всього протягом 2008 року Львівщина спожила 2,6 млрд кубометрів газу. "Ці показники вказують на те, що найперше нам необхідно вкладати кошти у заходи із енергозбереження серед населення, а не в бюджетній сфері. У 2015 році ми очікуємо, що рівень споживання газу населення має становити 500 млн кубометрів. Далі варто зменшувати витрати газу серед підприємств промисловості. 41% газу, який споживає промисловість Львівщини - це споживання 8 підприємств, решту споживає 7222 підприємств", - додав М. Кміть.
Він додав, що зараз на Львівщині триває паспортизація енергозатратності об’єктів. "На проведення заходів із теплореновації у двокімнатній квартирі потрібно близько 2 тис. доларів США, окупність три роки. Щодо об’єктів бюджетної сфери, то треба на законодавчому рівні вирішити питання можливості бюджетним організаціям брати кредити на заходи з енергозбереження. Щоб провести енергоощадні заходи у всіх бюджетних об’єктах області треба 8,5 млрд грн. Повернуться ці кошти за рік-два, але проведення таких заході в області зменшить загальне споживання газу лише на 1%, тому ми маємо орієнтуватися на населення", - додав М. Кміть
Щодо ЖКГ, то, на думку керівника області, тут одним із нагальніших заходів, має бути заміна котлів: "З 934 котлів, 187 мають ККД нижче 70%. На їх заміну потрібно майже 283 млн грн, маємо надію, що Міністерство ЖКГ виділить цю суму".
Також М. Кміть повідомив, що на Львівщині, попри кризу, банки продовжують видавати кредит на заходи з енергозбереження. Цього року на обласну програму з енергозбереження виділено 3,5 млн грн. "Якби держава на кожну нашу гривню виділила свої три, ми б залучили загалом під 15 млн грн 100 млн грн кредитних коштів. Але наразі державних коштів ми не маємо", - розповів під час прес-конференції заступник голови Львівської ОДА Тарас Федак.
Він також зазначив, що кожна гривня, вкладена у заходи з енергозбереження, окуповується у 4 рази у вигляді надходжень до бюджетів всіх рівнів, економії на виплаті субсидій.
Крім того, голова ЛОДА на засіданні РНБО планує виступити з ініціативою щодо монетаризації пільг на компослуги та проведення класифікації всіх законодавчих актів, які регулюють сферу енергозбереження, а таких зараз є 6 тис.