Російський Атоменергомаш купив український завод
Російський ВАТ Атоменергомаш (входить у ГК Росатом) закрив операцію з придбання контрольного пакету акцій кіпрської компанії EMSS Holdings, що володіє 92,7% акцій українського ВАТ Енергомашспецсталь.
Про це повідомляє РБК з посиланням на власні джерела в Росатомі.
Тим самим Росатом зможе розвивати на базі заводу виробництво таких ключових елементів, як корпусне обладнання реакторів, єдиним виробником якого в Росії поки є ВАТ Іжорські заводи (входить до групи ОМЗ). Створення аналогічного заводу з нуля, за його оцінкою, "було б нереальним і обійшлося в мільярди доларів".
Також джерело відзначило, що покупка заводу дозволить впровадити на ньому технології Росатому і зробити його конкурентоспроможним. "Передати свої ноу-хау чужому заводу ми не ризикнемо", - підкреслив він.
За його словами, демонополізація Іжорських заводів дозволить значно знизити вартість корпусного обладнання для реакторів, виробництво якого не тільки дороге, але й займає тривалий період – 2-3 роки.
"Тепер ми зможемо передати заводу частину замовлень і знати, що їх виконають", - додало джерело.
Нагадаємо, що ЗАТ АЕМ-Технології (входить до Атоменергомашу) 30 листопада 2010 року виграло тендер на постачання устаткування для реактора Балтійської АЕС на загальну суму понад 900 млн руб. У ЗМІ результати конкурсу були названі прецедентом, а представники найбільш передбачуваного переможця – Іжорських заводів – здивувалися з підсумків тендеру, посилаючись на відсутність досвіду у конкурента і стверджуючи, що у ОМЗ досить виробничих потужностей для задоволення попиту.
Своєю чергою, представники Росатому заявили, що поява конкурента Іжорським заводам позитивно позначиться на ціні продукції.
Завод Енергомашспецсталь (Краматорськ, Україна) заснований в 1964 р. як базовий виробник спеціальних литих і кованих вузлів для підприємств атомного й енергетичного машинобудування.
ВАТ Атоменергомаш входить у держкорпорацію Росатом і є енергомашинобудівним холдингом, під управлінням якого перебуває понад 30 компаній, що займаються проектуванням, виробництвом, постачанням, монтажем та сервісом основного і допоміжного енергетичного обладнання.
Держкорпорація Росатом об'єднує більш як 250 підприємств і наукових організацій, серед яких усі цивільні компанії атомної галузі Росії, підприємства ядерного збройного комплексу, науково-дослідні організації та атомний криголамний флот.