«Самопоміч» назвала умови, за яких проголосує за нового прем'єра
До теми
- «Самопоміч» не бере участі у переговорах щодо нового уряду, – Луценко ZAXID.NET
-
Гра Гройсманом-Яресько.
Яресько як міністр фінасів не впоралася із завданням або навіть не пробувала щось міняти ZAXID.NET - Гройсман заявив про готовність стати прем'єром ZAXID.NET
- Яресько вперше публічно заявила про готовність стати прем'єр-міністром України ZAXID.NET
Парламентська фракція «Самопоміч» єдиною виступила за висунення Наталії Яресько на посаду прем'єра, але готова підтримати нового кандидата на прем'єра за виконання низки умов. Про це йдеться у заяві, оприлюдненні 24 березня на сторінці партії у Facebook.
«Прикрим є те, що фракція «Самопоміч», залишаючись в опозиції, виявилася єдиною фракцією, яка готова була підтримати технократичний уряд на чолі із Наталею Яресько. Так само сумно спостерігати за спробами наших колег у парламенті сховатися від відповідальності за неспроможність підтримати ідею уряду незалежних, «нічиїх» людей», – зазначили у партії.
Також у «Самопомочі» вважають, що будь-який прем'єр-міністр приречений бути неуспішним за умови постійної загрози нової політичної кризи та дочасних виборів.
«Через відсутність цього розуміння фракції парламенту не сприймають як необхідність - новий закон про вибори до парламенту за пропорційною системою з відкритими списками та нову ЦВК, а також ідею неполітичного генпрокурора. Небажання потенційної коаліції прийняти новий закон про вибори на пропорційній основі з відкритими списками ми вважаємо загрозою українським реформам та державності», – наголошується в заяві.
У «Самопомочі» зазначили, що залишаються в опозиції, однак готові допомогти коаліції сформувати уряд за умови виконання низки умов.
«Готові допомогти новоствореній коаліції ухвалити таке рішення за умови обрання неполітичного генпрокурора, формування нового складу ЦВК, і прийняття закону про вибори на пропорційній основі з відкритими списками», – повідомили в політсилі.
Нагадаємо, у первинному вигляді до парламентської коаліції «Європейський вибір» входили фракції «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі», «Батьківщини» і «Радикальної партії». Однак 1 вересня з коаліції вийшли «радикали», а в лютому її покинули «Батьківщина» і «Самопоміч». Причиною цього стало провальне голосування за відставку уряду Яценюка.
23 березня президент Петро Порошенко заявив, що коаліція повинна визначитися з кандидатом у прем'єри і призначити новий склад уряду 29 березня.