Щоб запровадити мита для України, у МС мають довести збитки від імпорту, - Мунтіян

22 серпня 20138970
Валерій Мунтіян

Країни МС, які бояться зростання імпорту з України після підписання угоди про асоціацію між Києвом та ЄС, мають право запровадити мита, але перш їм потрібно буде довести, що зростання імпорту в таких обсягах завдає реального збитку їхній економіці, заявив урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

За його словами, заявляти про застосування захисних заходів з боку МС до підписання угоди між Україною та ЄС передчасно, хоча ризик існує. У той же час чиновник зазначив, що Митний союз, за ​​умовами договору про зону вільної торгівлі СНД, має право застосувати захисні заходи щодо імпорту товарів, які завдають шкоди або загрожують завдати шкоди промисловості МС, пише РИА  "Новости".

"Спершу необхідно довести, що імпорт дійсно завдав збитків і визначити обсяги цього імпорту, потім провести відповідні консультації. У рамках існування договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД, - а він підписаний на основі принципів і норм СОТ, - ці питання і будуть вирішуватися цивілізованим шляхом відповідно до норм міжнародного права ", - сказав він.

У середу в Євразійській економічної комісії повідомили, що Митний союз Росії, Білорусії і Казахстану може змінити режим торгівлі з Україною у разі, якщо Київ підпише з Євросоюзом угоду про асоціацію, але умови не будуть жорсткішими, ніж для інших країн-членів СОТ. Росія побоюється, що після створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС зросте реімпорт європейських товарів через українську територію.

Нагадаємо, Російська митниця з 14 серпня зупинила весь український імпорт до своєї країни. 18 серпня радник Президента Російської Федерації Сергій Глазьєв заявив, що ускладнення митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні є разовою акцією, але в разі підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом митне адміністрування може бути посилене, а угоду про зону вільної торгівлі України й Митного союзу може бути розірвано.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук