Словаки запропонували закарпатцям транскордонну співпрацю
На Закарпатті відбулися тематичні семінари для економістів за участі заступника директора Департаменту регіонального розвитку Міністерства економіки України Валерія Бессараба, заступника генерального директора Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень В’ячеслава Зубенка, виконавчого директора Центру економічно-соціального аналізу M.E.S.A.10 (Словацька Республіка) Ярослава Пілата та експерта цього ж центру Мартина Валентовича. Під час семінару наголошувалося на транскордонному співробітництві. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.
"Згідно з відповідним законом кожен регіон (область, район, місто) має право самостійно підписувати двосторонні угоди з іншими країнами про розвиток транскордонного співробітництва. І це найважливіше, - підкреслив Валерій Бессараб. - В Україні з 2000 року підписано близько 1100 таких угод. Крім відповідного закону, була прийнята й програма транскордонного співробітництва. В інших регіонах вона втілювалася не дуже активно, але на Закарпатті є позитивний приклад, коли завдяки програмі було добудовано під’їзну дорогу до МАПП "Ужгород".
"Є й програма прикордонного співробітництва Європейського Союзу на 2007-2013 роки, - зазначив заступник директора Департаменту регіонального розвитку. - ЄС виділив досить великі кошти - 1 млрд. євро до 2012 на всі прикордонні з Європейським Союзом країни". Закарпаттю, за словами Валерія Бессараба, пощастило, адже область бере участь у 2-х подібних програмах. Але й працювати є над чим.
У своєму виступі Мартин Валентович детально зупинився на можливостях практичного застосування досвіду країн-членів ЄС при розробці стратегії розвитку конкурентоспроможності Закарпаття, а також окреслив перспективи міжрегіонального співробітництва.
Пропозиції та рекомендації всіх учасників заключного семінару будуть узагальнені й скеровані до Міністерства регіонального розвитку України.
Загалом сума інвестицій, що надійшли зі Словаччини за весь період інвестиційної діяльності, становить 11,2 млн. дол. США (2,8 відсотка загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій). Найбільш привабливими для словацьких інвесторів є Ужгородський та Мукачівський райони.