Сотні українських вишів отримають безкоштовний доступ до міжнародних наукових баз даних

СуспільствоРоман Ганкевич, 18 вересня 201712270
Сотні українських вишів отримають безкоштовний доступ до міжнародних наукових баз даних
фото Depositphotos
Ресурси Web of Science дозволять знайти партнерів у розробці наукових проектів

Майже 100 українських вищих навчальних закладів та наукових установ Міністерства освіти і науки (МОН) отримають доступ до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science. Про це інформує прес-служба міністерства.

«Доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету матимуть майже 100 українських вишів та наукових установ МОН», - йдеться у повідомленні.

Вищі навчальні заклади та наукові установи були відібрані спеціально створеною комісією, куди увійшли представники міністерства, Державної науково-технічної бібліотеки та самих університетів і наукових установ МОН. Комісія враховувала такі критерії, як спосіб організації доступу до електронних наукових баз даних, кількість публікацій у наукових журналах, що включені до Web of Science Core Collection та Scopus тощо.

«Невдовзі через бібліотеки провідних вишів країни кожен матиме можливість користуватися ресурсами, які надають бази даних Scopus та Web of Science. Вони будуть доступні в кожному обласному центрі. Такі бази даних є сучасним і корисним інструментом у роботі з науковою інформацією як для окремих дослідників, так і для наукових установ», – наголосив заступник міністра освіти і науки Максим Стріха.

Як зазначається, ці ресурси дозволяють з'ясувати, наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів у розробці наукових проектів.

«Доступ до електронних наукових баз даних дозволить українським вченим працювати з найбільш актуальною інформацією. Це сприятиме тому, що якість досліджень і розробок у наших ВНЗ та наукових установах підвищуватиметься», – розповів директор департаменту науково-технічного розвитку МОН Дмитро Чеберкус.

До слова, Україна входить до двадцятки країн-лідерів за кількістю патентів у сфері революційних технологій: 3D-друк – 11 місце та робототехніка – 17 місце у рейтингу патентів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук