Соціолог: Культура у світі витісняє на маргінес економіку
Культура у всьому світі виходить на передові позиції і починає витісняти на маргінес інші важливі сфери, зокрема економіку. Тепер розвиток економіки визначається культурними цінностями. Про це під час лекції «В пошуках себе: ідентичність у постмодерну епоху» 5 лютого у Львові сказала соціолог Наталія Черниш.
Вона зазначила, що саме зараз, окрім індивідуальної та соціальної ідентичності, у світі починає активно розроблятися культурна складова.
Наталія Черниш підкреслила, що в Україні на науку виділяється 0,29% бюджету, а необхідно щонайменше 6%. «Може владі потрібна нація без мізків?», - сказала вона і додала, що тепер у світі мислять не категоріями ВВП, а категоріями якості життя.
«Культура завжди пасла задніх. У СРСР це був доконаний факт, але навіть зараз у всіх підручниках культура замикає розповідь про країну після політичного та економічного розвитку. Я завжди згадую вислів американського філософа Френсіса Фукуями, що «зараз йде процес одухотворення економіки культурою». Скажіть цю фразу нашій владі! Вони не зрозуміють. Культура визначає, що виробляти, для чого. Треба переходити до інших цінностей: можливість саморозвитку, якості життя”, - розповіла Наталія Черниш.
Нагадаємо, з 1991 року чисельність науковців-дослідників в Україні скоротилася в три рази.
Як інформував ZAXID.NET, академік Національної академії наук України, екс-міністр економіки Богдан Данилишин вважає, що в Україні через вкрай незадовільне фінансування руйнуються основи функціонування науки.