Соціологи констатували зменшення готовності українців до протестів

Менше ніж половина дорослого населення України висловили готовність до участі в акціях соціального протесту, при цьому більшість з них мають намір брати участь у таких видах акцій, як виборча кампанія і збір підписів під колективними зверненнями, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке було проведене в грудні і результати якого були оприлюднені у вівторок, 13 лютого.

Як з’ясували соціологи, в акціях протесту готові брати участь 40% дорослих жителів України. При цьому соціологи зазначили, що у порівнянні з попередніми роками рівень готовності до участі в таких акціях виріс з 43% в грудні 2014 року до 49% в грудні 2016 року, а потім знизився до 40% в грудні 2017 року.

Також зросла частка тих, хто заявив про неготовність брати участь в будь-яких акціях масового протесту: з 46% в 2016 році до 53% в 2017 році.

Найбільша кількість людей, як і раніше, готові вдатися до таких форм соціального протесту, як участь у виборчій кампанії (28,9%), збір підписів під колективними зверненнями (16,5%), санкціоновані мітинги і демонстрації (9,6%). Від 2% до 3% респондентів зазначали, що готові взяти участь у страйку, бойкоті, пікетуванні державних установ, несанкціонованих мітингах і демонстраціях. Про готовність брати участь в захопленні будівель і голодуванні заявили по 0,7% респондентів. Ідею створення збройних формувань підтримали 0,6% опитаних.

У регіональному розрізі картина виглядає так: рівень готовності до участі в акціях протесту в цілому відносно нижчий в західних областях (35%) порівняно з іншими. Зокрема, мешканці західних областей значно менше, ніж інші, готові брати участь у виборчій кампанії, мешканці півдня значно частіше, ніж інші, готові брати участь у зборі підписів під колективними відозвами, а жителі центральних областей менше готові до участі в страйках порівняно з мешканцями заходу та Півдня.

«Якщо в Центральному та Південному регіонах 50% респондентів сказали, що не готові до участі в акціях протесту, то в Східному регіоні ця частка складає 57%, а в Західному – 59%», – наголосили соціологи.

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки з 1 по 14 грудня 2017 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 2039 респондентів, які проживають у 110 населених пунктах всіх областей України (крім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилися тільки на територіях, контрольованих Україною. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук