«Свобода» не проводитиме обіцяного аудиту влади у Львові
Депутат Львівської міської ради від фракції ВО «Свобода» Юрій Михальчишин заявляє, що його партія не зможе провести масштабний і комплексний аудит роботи своїх попередників у міськраді, оскільки на це не вдалося закласти в бюджеті належного фінансування.
Про це він повідомив 21 лютого під час бліц-дебатів у Львівському прес-клубі.
Він наголосив, що всі політичні сили під час виборчої кампанії обіцяли провести аудит роботи своїх попередників як у Львівській міської та обласній радах. Для того, аби провести масштабний і комплексний аудит, зі слів Михальчишина, потрібно було б закласти в бюджеті міста 3 млн грн: на аудит роботи комунальних підприємств, інфраструктурних робіт, діяльності підрядників тощо.
Через кризовий рік, запевнив, депутат, раді вдалося закласти на такі цілі в десятеро менше коштів.
«Тому доведеться обмежитися точковим аудитом, у межах якого ми виявимо найбільш кричущі порушення, але не комплексним», – сказав депутат. Зазначимо, аудит міської влади був ключовим пунктом програми «Свободи» на місцевих виборах.
Водночас депутат Львівської міської ради від «Фронту змін» Михайло Лопатнюк зазначив, що його фракція на відповідний депутатський запит минулого тижня отримала інформацію про виконання комерційними структурами, які орендують майно та землю у Львові, зобов’язань перед громадою міста.
«Зараз триває аналіз», – сказав Лопатнюк.
Відповідаючи на запитання про те, чому найпопулярнішими питаннями на сесіях ради нового скликання стали майнові і земельні питання, зокрема, щодо передачі в оренду, Лопатнюк зазначив, що багато цих питань перенесені ще з минулої каденції, тому потребують вирішення. Юрій Михальчишин своєю чергою сказав, що не соромиться цього питання, мовляв завдання депутатського корпусу полягає, зокрема, в наповненні бюджету, зокрема, шляхом передач в оренду комунального майна чи землі.
Крім того він нагадав, що депутати передбачили в бюджеті на 2011 рік 400 тис. грн на міські референдуми. Наразі тем референдумів ще не визначили. Але, зі слів Михальчишина, це можуть бути питання власності деяких ЛКП, стратегічного розвитку міста, тарифів, містобудування тощо.
Крім того, він пообіцяв, що у березні у Львові пройдуть громадські слухання щодо доцільності використання у місті двоставкового тарифу при оплаті за тепло.
Як інформував ZAXID.NET , «Свобода» обіцяла у Львові до кінця цього опалювального сезону визначити, чи залишати двоставковий тариф за послуги з теплопостачання.
Водночас міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що ті, хто виступає за скасування двоставкового тарифу при оплаті за тепло у Львові, – займаються політикою.