Свята захланність
Суспільство

Свята захланність

Як львівський священик веде будівельні війни зі своїми сусідами

Ганна Власюк, 6 липня 2015 9551 6

Львівський священик місцевого храму УГКЦ Леонід Костко збудував цегляний паркан, захопивши частину подвір'я сусіднього чотирикватирного будинку. Потім він почав будувати мансардний третій поверх без жодних дозволів. На прохання сусідів вплинути на підлеглого, керівництво церкви порадило їм  вступити в діалог зі священиком та «вийти за межі власних інтересів».

Паркан як привід

У квітні цього року мешканці квартири на другому поверсі будинку на вулиці Цегельського, 12, [бічна вул. Чупринки, Франківський район Львова] Христина Неофіта-Хлонд та Якуб Хлонд, на кілька днів поїхали зі Львова до Польщі. Коли ж повернулися, то побачили, що власник сусіднього приватного будинку на Цегельського 10А, Леонід Костко, який є священиком в одному із львівських храмів, почав будувати цегляний паркан. Той чомусь опинився на території, яка належить будинку де, окрім помешкання Хлондів, є ще три квартири.

Здивованому подружжю сусід пояснив, що домовився із мешканкою будинку, біля квартири якої проходить його цегляний паркан. Однак це, за словами Христини, не має правової підстави, оскільки питання треба узгоджувати зі всіма мешканцями будинку.

Шматком сусідської землі священик не обмежився. Згодом на даху будинку розпочалися будівельні роботи, з яких було очевидно, що сусід збирається добудовувати третій, мансардний поверх. Той, згідно із задумом, мав би розміщуватись впритул біля будинку, практично закриваючи огляд із правого боку. 

«Стяжка під третій поверх на метр ширша від розміру будинку. Стіна будинку доходить до межі території Костків. Паркан цю межу перетинає. Тобто те, чого вони не могли б зробити, якби їх територія залишалась в попередніх, законних межах. Згідно з будівельними нормами, будинок не може бути межа в межу, адже там зараз є конфлікт дахів», - каже Христина Неофіта-Хлонд.

Цегляний паркан на подвір'ї будинку Леоніда Костка

Фото: ZAXID.NET

«Виглядає, що це було так сплановано. По-перше, захопити землю. А потім - добудувати третій поверх», - додає Якуб Хлонд.

Зволікання чиновників

Як з'ясували Хлонди, жодних дозволів на будівельні роботи у Леоніда Костка немає. Однак чекати на певні дії департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції Львівщини довелося досить довго: якщо звернення до ДАБІ мешканці написали ще 14 травня, то відповідь про відсутність дозволів отримали лише 30 червня.

Працівники ДАБІ разом з представниками Львівської міськради - ЛКП «Затишне», провели кілька виїзних комісій на Цегельського 10А. Остання виїзна міжвідомча комісія відбулася 2 липня. 

Надбудований третій поверх будинку Леоніда Костка біля балкону Хлондів

Фото: ZAXID.NET

На думку Христини Неофіти-Хлонд, Костка ймовірно попереджували про прихід комісії в попередні рази, оскільки на даху кілька днів не було працівників, що здійснювали будівельні роботи. 

«У відповіді комісії, яку ми отримали після одного з візитів, було вказано, що відбувається реконструкція аварійного даху. Хоча стяжка, яка була залита, є характерною не для даху, а для міжповерхового перекриття», - каже Христина Неофіта-Хлонд.

Натомість 2 липня працівники ДАБІ та представники Франківської райадміністрації все ж склали акт про те, що на Цегельського 10-А дійсно відбувається незаконна надбудова. 

Як і в попередні рази, на подвір'я мешканці будинку на Цегельського 10-А їх не допустили. Відтак, з цього приводу як Хлонди, так і представники комісії готуватимуть подання до прокуратури. 

Вийти за межі інтересів

Окрім українських чиновників, Хлонди вирішили звернутися ще й до церкви, написавши листа до Львівської та Київської архієпархії УГКЦ.

З ними спілкувався безпосередній керівник Леоніда Костка, настоятель храму Пресвятої Богородиці на вулиці Новознесенській у Львові, декан отець Зіновій Хоркавий.

«Серед священиків, як серед усіх людей, є хороші і погані люди», - прокоментував дії свого колеги Хоркавий. Згодом в розмові із Якубом Хлондом він розповів, що розмовляв із Костком, та що той пообіцяв йому не продовжувати будівництво.

«Ми можемо лише припускати, чи це дійсно так, чи це просто спроба нас заспокоїти», - каже Якуб Хлонд.

Тим часом офіційна відповідь курії Львівської архиєпархії УГКЦ у відповідь на запит Хлондів була більш однозначною.

«Правдоподібно, що головною проблемою непорозуміння є певні особисті інтереси та вигоди. Тож, думаю, що ключ до розв'язання ситуації лежить у діалозі між вами та о. Леонідом», - йдеться у відповіді за підписом протосинкела Львіської архиєпархії Венедикта Алексійчука.

Дорога до суду

Водночас, заступник начальника Франківської районної адміністрації Орест Тимчишин розповів ZAXID.NET, що, згідно із розпорядженням міжвідомчої комісії, Леонід Костко як власник будинку зобов'язаний протягом місяця знести цегляну огорожу на захопленій прибудинковій території, а також надбудову мансардного поверху і балкону.

«Однак наразі так виглядає, що розпорядження ніхто виконувати не збирається, і справа буде розглядатися в суді», - зуважив Тимчишин.

Справа: будинок Леоніда Костка, зліва - чотириквартирний будинок, де мешкає сім'я Хлондів

фото: ZAXID.NET

Готують документи для подання в суд і Хлонди, але не лише проти сусіда, а й через бездіяльність чиновників, які довго зволікали з активними діями. Адже, з економічної точки зору, вартість квартири через надбудову тепер є нижчою, ніж раніше.

На жаль, ZAXID.NET не вдалося прояснити в Леоніда Костка згадані питання. Спочатку, в телефонній розмові із журналістами, священик звинуватив їх в заангажованості та сказав, що всі дозволи на будівельні роботи має. Потім взагалі несподівано поклав телефонну трубку.

Після повторної спроби зв'язатися, слухавку підняла жінка, яка зауважила, що пан Костко «спілкуватись із журналістами не бажає».

Тим часом, як розповіли Хлонди, на стіні будинку Костка з'явилася відеокамера, яка спрямована на їхній балкон. Відеокамера ж з іншого боку знімає вікна квартири матері Христини Неофіти-Хлонд, яка теж живе в цьому будинку. А з їх автомобіля зникли номерні знаки - таке трапилося вперше за чотири роки паркування машини на вулиці.

Відеокамера на стіні будинку Леоніда Костка, спрямована на балкон сім'ї Хлондів

Фото: ZAXID.NET

«Ми не знаємо, чи це пов'язано із нашим конфліктом, однак виглядає дуже підозріло», - каже Якуб Хлонд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Alter Idea 29 серпня 2015, 13:00

  Россия: возрождение Орды http://www.alter-idea.org.ua/rossiya-vozrozhdenie-ordy/

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Ir Szch 8 липня 2015, 17:50

  Дивно, що до вас змилосердилися і вам таки надали відповідь. На наші звернення церква взагалі не реагувала.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Myroslav Sirko 8 липня 2015, 16:33

  Якщо коротко: MEDICE, CURATE IBSUM! Якщо ширше: Чимало священиків нерідко поводяться не так, як личить духовним особам, а їх керівники або про те не знають або замикають очі, тим самим сприяючи... Дивно, що архиєрей Венедикт зробив такий висновок, маючи думку спеціалістів від архітектури. Тут, на мою думку, не на Бога треба уповати, а поправити священика. Бо чим далі - тим ліпше не буде при такій позиції керівників...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук