ТБ говоритиме тією мовою, на яку більший попит, - Івасенко
Українське телебачення може запропонувати глядачеві інформацію тією мовою, якої потребує аудиторія, зазначає керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації адміністрації президента України Денис Іванеско.
В інтерв'ю українській службі "Радіо Свобода" він прокоментував заяву голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимира Манжосова про те, що згідно із законом "Про засади державної мовної політики" Нацрада скасує в бланку ліцензій графу "мова".
За словами Д.Іванеска, президент ухвалив рішення, яке сприятиме розвитку української мови як державної. Але, як наголосив керівник управління, на українському телебаченні діє ринкова конкуренція, і якщо глядач хоче отримувати інформацію певною мовою, то ринок йому це запропонує.
"Я вважаю, що тут має бути баланс. Ви знаєте, що президент України доручив Кабінету Міністрів створити робочу групу, і вона почала свою роботу. Вона має розробити програму розвитку української мови і передбачити там заходи та відповідне фінансування, щоб українська мова як державна розвивався . А по-друге, це має формувати ринок. Якщо глядач хоче отримувати інформацію російською, вірменською, будь-якою іншою мовою, то ринок йому запропонує. Тут повинна бути свобода інформації, свобода пропозиції", - роз'яснив Д.Іванеско.
У свою чергу шеф-редактор проектів "Телекритика" Наталія Лігачова в ефірі "Радіо Свобода" зазначила, що після скасування у бланку ліцензій графи "мова" більшість українських телеканалів використовуватимуть насамперед російську мову. Вона не згодна з тим, що у сфері медіа мають діяти лише ринкові умови.
Як повідомлялося, за інформацією В.Манжосова, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення відповідно до закону "Про засади державної мовної політики", який днями набрав чинності, скасує в бланку ліцензій графу "мова".
"Ми зараз вивчаємо те, що маємо зробити з цього приводу, і якими будуть наші дії. Чи буде це рішення Національної ради або просто наказ голови. Але, як ми розуміємо, відповідно до цього закону буде скасовано в бланку ліцензії графу про мови. Крім того, цю норму буде скасовано в заявних документах", - пояснив В. Манжосов в інтерв'ю "Телекритиці".
Крім того, за його словами, Нацрада має намір запропонувати телекомпаніям переоформити ліцензію у тримісячний термін.
"Ми повідомимо всім телекомпаніям про те, що така норма є. І протягом трьох місяців це буде зроблено безкоштовно. Далі, якщо ми правильно розуміємо закон, переоформлення відбуватиметься за звичайною формою і компанії сплачуватимуть нарахування", - зазначив В.Манжосов.
Голова Нацради також наголосив, що телекомпанії з цього приводу наразі не зверталися.