Три короткі запитання

Школа журналістики УКУ, 29 грудня 201314277

Великі питання на кшталт «У чому сенс людського життя?» породжують питання менші й конкретніші. І якщо відповідь на великі знайти неможливо, то на менші відповісти легше. «Навіщо стояти на Майдані?», «Що я можу змінити, якщо нагорі вже все за мене вирішили?», «Яким буде результат Майдану?» - питання, що найчастіше постають останнім часом. Для мене й моїх близьких відповіді очевидні.

Навіщо стояти на Майдані? – Щоб не сидіти у в’язниці.

Влада раз у раз демонструє, що її не дарма звуть злочинною: силовий розгін Євромайдану, кримінальне переслідування та збройні напади на активістів, нещодавнє побиття журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновол. Якщо Майдан програє й люди підуть із нього, забравши свої дивовижні барикади та польові кухні, якщо перестануть збиратись на недільні віча, влада розпочне фізично нищити й позбавляти волі тих, хто був причетний до мирного протесту. Дуже шанований мною журналіст, який бачив із десяток революцій у різних країнах, сказав: «Або ми переможемо їх, або вони нас». Треба, щоб ми їх. Треба стояти стільки, скільки кожен може. Допомагати Майдану, писати про нього, брати участь у пікетах стільки, скільки вистачить сил.

Що я можу змінити, якщо нагорі за мене вже все вирішили? – Я крапля в океані, який змінить країну.

Фраза «все вирішили за мене» повторюється перед кожними виборами, й тепер починає лунати на Євромайдані. Ті, хто мав таку позицію 2010-го, допомогли Януковичу стати президентом, адже пофігізм на виборах завжди грає на руку більшості. Цього разу, на жаль, більшості не кращій. Проте на Марші мільйонів люди вийшли, щоб стати краплями в океані, й заполонили центр столиці. Й далі роблять це щодня – не в такій кількості, але щонеділі відчуття «крапельності» повертається. Вони змінили багато чого: про Україну говорить весь світ, журналісти звідусюди приїхали подивитись на «європейську революцію». Про них говорять американські сенатори, й саме до них звертаються голлівудські зірки. Вони зробили таку ялинку, яку захотіли самі, й виклали у стіну цеглинки з написами сотень своїх міст і сіл. Вони щодня доводять, що Схід і Захід разом – львівський і донецький намети на Майдані стоять поруч. Ідеї ненасильницького спротиву Махатми Ганді вони втілюють в українських реаліях. І показують своїм прикладом, що зміни можливі, просто треба їх робити.

Яким буде результат Майдану? – Людяним.

Майдан уже досягнув результату – єднання й віри в те, що український народ може, коли схоче. Може вийти на Майдан, стояти там понад місяць, варити їсти незнайомцям і гостити їх у себе вдома. Може організувати загони самооборони й самообслуговування. Й усе самі – політики лише рота роззявлюють від подиву. «Це ваша революція. Куди ви підете – ми за вами», - сказав один із тих, хто щонеділі виходить на сцену. І справді, це звичайні люди пішли з пікетом під будинок міністра Віталія Захарченка, під його міністерство, під Адміністрацію Президента.

Ми розуміємо, що так не може тривати вічно. Але люди виходили на Майдан не тому, що чітко знали, коли і як це скінчиться. Вони виходили, бо їх задовбало так жити. Й саме тому далі стоять на Майдані.

Маленькі питання спонукають до конкретних дій. І саме в діях настає перемога – велика перемога маленьких людей.

Оксана Піддубна, Школа журналістики УКУ

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Kuchinsky Valentin 5 січня 2014, 15:28

  До «Майдану» Ветеран НРУ В. Чорновіла
  Що є між рядками звернення ініціативної групи 1 грудня

  Осягніть глибину морального провалля,яке приніс народу України правлячий клас.
  В останні виборчі перегони на зібранні провладних прихильників директор середньої школи мого селища,в будинку культури,в президії з представниками від провладного депутата відкрито займається розподілом грошей для підкупу виборців. В цей же час кандидат від БЮТу відмовляється складати протокол на вимогу своїх прихильників. І схоже в Україні таке відбувається від краю до краю. Ми знаємо до чого привів такий світогляд в минулому столітті,коли ідеологи Німеччини сказали: «…забудьте таку химеру як мораль». Сьогодні політико-економічний устрій нашої держави базується на такій моралі і опозиція в тому числі. Тому державі як повітря потрібно велетенська масова громадська організація,що підніме прапор цивілізованої Європейської та християнської моралі. Бандюковичі – нехресті,не підуть у Європу,бо їх гурт на Сході. Тому маніфест Турчинова попри закладені благі наміри,далекий від потреб суспільства. І ненависть яку несе Тягнибок є аморальною і для суспільства не конструктивною.
  Наглядно:
  «Регіони» Опозиція
  1.Масова організація з величезним 1.Малочислена.
  потенціалом.
  2.Моральні принципи зовсім 2.Моральні принципи частково присутні.
  відсутні.
  3.Фінансування безмежне. 3.Фінансування обмежене.
  4.Ресурси всієї держави. 4.Ресурси відсутні.
  5.Рейтинг високий. 5.Рейтинг низький.

  Сліпий побачить,що в таких умовах Конституційним шляхом опозиція ніякі вибори не виграє. Тоді чому опозиція рветься в бій? Відповідь одна:певні сили штовхають країну до бунту,громадянської війни.
  Тому наш шлях обмежений рамками Конституції і лежить через високоідейну масову громадську організацію.  Якщо опозиція під прапором Тимошенко буде йти до виборів.
  Хіба неможливий тоді варіант, коли Яник здивує країну звільнивши Юльку,а в самі вибори вдарить по опозиції компроматом із справи Лазаренка,котрий Росія не надала США. Юлька бомба сповільненої дії.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 3 січня 2014, 16:15

  Найкращі студенти ----з УКУ , маючи міцні знання ,вони навчаються у світових вузах,мають пристойну стипендію ,таким студентом був і є мій син !!!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Валентин 30 грудня 2013, 18:51

  Як «Майдан» збудує нову державу,коли не дає ради на малому клаптику України. На ялині Юлька,маніфест Турчинова ковтнули,опозиція знову осідлала спротив. Скиньте тягар минулого разом з Юлькою,Бандюковичами та опозицією – геть їх з «Майдану»!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук