Цьогоріч на Львівщині більше людей звільнилось, аніж працевлаштувалося
На Львівщині відслідковується низка факторів, які можуть негативно вплинути на ситуацію у сфері зайнятості. Зокрема, зросли обсяги вивільнення працівників з підприємств – з 3,6 тис. у січні-жовтні минулого року до 4,1 тис. поточного, зменшилося число новостворених робочих місць із 46,3 тис. до 40,7 тис., повідомили у Львівському обласному центрі зайнятості.
За інформацією Головного управління статистики у Львівській області, упродовж дев’яти місяців цього року чисельність звільнених із підприємств, установ та організацій осіб (89,0 тис.) переважала над прийнятими (75,4 тис.).
Негативно позначається на формуванні ринку праці й те, що вартість робочої сили на Львівщині доволі низька. Про це красномовно свідчать факти: із 53,8 тис. вільних місць праці, які задекларували у січні-жовтні цього року працедавці, 19,6 відсотка складають вакансії з мінімальною зарплатою, 75,9 – оплата праці коливається від мінімального до середньообласного рівня, і лише у 4,4 відсотка пропозицій роботи зазначена зарплата, вища за середній показник в області.
Відповідно до моніторингу, число незайнятих громадян, котрі претендували на одне вільне місце праці, коливалося в області від 12 осіб на початку року до 7 у перші дні листопада. Незважаючи на труднощі, посадовці обласної служби зайнятості докладають максимум зусиль для того, щоби якомога швидше повертати безробітних до продуктивної праці, а підприємства укомплектовувати кваліфікованими кадрами. Упродовж десяти місяців п. р. вдалося забезпечити позитивну динаміку реалізації державної політики зайнятості. Зокрема, у січні-жовтні п. р. роботою забезпечені 33,8 тис. незайнятих громадян, 10,6 тис. безробітних охоплено професійною підготовкою та перепідготовкою, до тимчасової зайнятості залучено 13,4 тис. клієнтів служби зайнятості.
Акценти були націлені на розгортання активних програм зайнятості населення. Зокрема, завдяки дотаціям на новостворені робочі місця працевлаштовано 1435 жителів області, у тому числі 90 молодих осіб отримали перше місце праці. Одноразовою виплатою допомоги з безробіття для відкриття власної справи скористалися 400 безробітних, з них 49 розпочали бізнес у сфері сільськогосподарського виробництва.
Пріоритетом у діяльності обласної служби зайнятості й надалі залишається комплекс заходів, спрямований на виконання основних показників програми зайнятості населення: працевлаштування незайнятих краян, мотивація їх до продуктивної зайнятості, заохочення безробітних до підприємництва, у т. ч. у сфері агробізнесу. Також задля розширення бази даних вільних робочих місць і вакантних посад, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць і ведення соціально відповідального бізнесу буде активізовано співпрацю з соціальними партнерами.