Турецька прокуратура вимагає засудити проповідника Гюлена до 3623 довічних ув'язнень
Турецька прокуратура попросила суд засудити Фетхуллу Гюлена, звинуваченого в підготовці невдалого державного перевороту, до 3623 довічних ув'язнень і ще 2923 років в'язниці. Про це інформує Hurriyet.
Його вважають основним підозрюваним у 22 кримінальних справах, порушених у Туреччині після спроби перевороту, в результаті чого загинули 249 осіб, а 2193 отримали поранення.
Нагадаємо, що спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган назвав організатором перевороту Гюлена. Сам проповідник, який перебуває у США, ці звинувачення відкидає. У вересні 2016 року Туреччина скерувала США запит про арешт Гюлена.
Хто такий Фетхуллах Гюлен?
Фетхуллах Гюлен народився в 1941 році, а першу проповідь прочитав уже в 14-річному віці. До 1981-го, поки не пішов на пенсію, він був імамом і проповідником.
Гюлен був найближчим соратником Ердогана, проте в 1999 році вони посварилися. Після цього він виїхав до США на лікування і більше в Туреччину вже не повернувся. З того часу Гюлен проживає в штаті Пенсільванія (США).
У 2000 році Гюлена почали заочно судити в Туреччині за звинуваченнями у спробі нашкодити державному устрою Туреччини (в 2008 році слідство було припинено через нестачу доказів).
Багато хто вваж є Гюлена одним з найбільш впливових людей світу через створену за його участі широку мережу університетів та шкіл (їх більше тисячі в понад 160 країнах, а загальна кількість випускників становить кілька мільйонів осіб).
У 2008 році Гюлен був названий найвпливовішим інтелектуалом світу за версією журналів Prospect і Foreign Policy, а журнал Time включив його до списку «100 найвпливовіших людей світу».
Неодноразово турецька влада затримувала високопоставлених чиновників, яких звинувачували у зв’язках з «Хізмет» і з Гюленом. Зокрема, лише в квітні 2016 року турецька поліція затримала майже 90 осіб, підозрюваних у зв'язках з Гюленом.
На сайті «Хізмету» зазначено, що «Фетхуллах Гюлен послідовно виступає проти релігійного екстремізму і різних форм політизації ісламу і проповідує іслам як релігію співчуття, милосердя і соціального служіння».