У 50-річного мешканця Дрогобиччини діагностували лептоспіроз
У липні це вже другий випадок захворювання на цю інфекційну недугу
До теми
10 липня до Стебницької міської лікарні звернувся 50-річний мешканець Дрогобицького району, який скаржився на високу температуру, загальну слабкість і нестерпний біль у литках ніг. Лікарі запідозрили у чоловіка лептоспіроз і госпіталізували його в інфекційне відділення.
У п’ятницю, 12 липня, львівський обласний лабораторний центр підтвердив цей діагноз. Дослідження крові, яке провели в лабораторії центру, показало, що у чоловіка лептоспіроз.
«Це вже другий випадок лептоспірозу у липні. Обидва пацієнти з Дрогобицького району і обидва лікуються в інфекційному відділенні Стебницької міської лікарні. Один заразився лептоспірозом, скупавшись в озері, не дозволеному для купання на території Польщі, а другий – помивши руки у місцевому потічку», - повідомила завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій львівського обласного лабораторного центру Ірина Куліш.
Як повідомив чоловік лікарям, він косив траву біля будинку, в якому мешкає. Після цього пішов до потічка, який протікає неподалік, помити руки. На руках мав подряпини. Через них, мабуть, збудники хвороби – лептоспіри – і потрапили в організм чоловіка.
За словами Ірини Куліш, цього року на Львівщині зафіксовано вже сім випадків лептоспірозу, один з них – смертельний. На початку року від цього захворювання помер 54-річний львів’янин, у якого діагностували важку форму лептоспірозу.
Нагадаємо, лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.
З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 градусів Цельсія, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.
Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки. У львівському лабораторному центрі цього року досліджували щурів, зібраних з усієї області – 34% з них виявились носіями лептоспірозу.