У Червонограді зареєстровано два випадки небезпечного захворювання
19 жовтня 57-річна червоноградка звернулася до медиків зі скаргами на болі в животі, що тривали вже кілька днів. Під час ультразвукового дослідження з’ясувалося, що у жінки кіста печінки. Лікарі підозрюють, що хворобу, можливо, спричинив ехінокок. Для подальшого обстеження та лікування хвору відправили до Львова.
Це вже другий такий випадок за два осінні місяці. 11 вересня карета "швидкої" доставила у лікарню 36-річну жінку, котра також скаржилася на гострі болі в животі. Під час обстеження медики виявили у неї кісту печінки і вже наступного дня пацієнтці зробили операцію. При лабораторному обстеженні кісти виявилося, що саме ехінокок став причиною її утворення. Зараз червоноградка перебуває у Львові, де проходить курс лікування.
Загалом у Червонограді за останні роки було зареєстровано шість аналогічний випадків. Як розповіла ZAXID.NET лікар-паразитолог Червоноградської СЕС Ольга Дорощак, в основному джерелом захворювання ехінококозом стають хворі собаки. А тварини заражаються внаслідок поїдання уражених органів худоби. Живуть ціп’яки ехінокока у кишечнику собаки до року, а вже через три місяці після зараження починається виділення збудників ехінококозу (яєць паразита), у собаки їх може бути до тисячі, зокрема, на шерсті. Зараження людини відбувається під час контакту з хворою твариною, і якщо вчасно не помити руки, збудник може потрапити в організм. З кишківника він потрапляє у кровоносну систему, а вже потім розноситься по всіх органах. Найчастіше вони потрапляють у печінку, а також у селезінку, легені, нирки і, навіть, у головний мозок. Незабаром у зараженому органі з’являється пухир, наповнений рідиною, що росте до 10 років. Ехінококоз небезпечний тим, що розвивається непомітно, створюючи загрозу життю.
Загальними ознаками хвороби є нездужання, слабкість, шкірний свербіж. Також, за її словами, нашаровуються симптоми, характерні для ураженого органу: болі в ділянці печінки, грудної клітки, жовтяниця, підвищення температури тощо. Позбутися ехінококового пухиря можна лише за допомогою хірургічного втручання.